Դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 10․10-ի սահմաններում, 911 զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Կարեն Դեմիրճյան 37 հասցեում բնակարանի դուռը փակ է և հարազատները չեն արձագանքում։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից NEWS.am–ին հայտնում են, որ փրկարարական ծառայողները դուռը բացելուն պես հայտնաբերել են այդ հասցեում բնակվող ամուսինների դիերը։
Ահազանգով դեպքի վայր են մեկնել Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության ծառայողները։
Պարզվել է, որ 37-ամյա տղամարդը դանակահարել է հորը և մորը՝ 64-ամյա Սայադ Ա․-ին և 63-ամյա Նազելի Ա․-ին, որի արդյունքում նրանք մահացել են։
Տղամարդը ձերբակալվել է, փաստաթղթերը փոխանցվել են նախաքննական մարմին։
Shamshyan.com–ը այս դեպքի մասին հայտնել է, որ որդին հաշվառված է հոգեբուժական կենտրոններից մեկում։ Բնակիչները կայքին հայտնել են. «Լավ է, որ ոստիկանները շուտ եկան էդ հոգեկան խնդիրներ ունեցող Նարեկին տարան, վստահ ենք՝ եթե մի քիչ ուշանային, չէր բացառվում, որ նա կարող է էլի մարդկանց սպաներ: 7 տարի առաջ էլ է Նարեկը սպանության փորձ արել իր ծնողների նկատմամբ և երկար տարիներ հաշվառված է եղել հոգեբուժական կենտրոններից մեկում»:

В Гюмри 37-летний мужчина убил родителей.
В службу «911» 16 декабря поступил звонок от гражданина о том, что его родственники, проживающие по адресу город Гюмри ул. Карена Демирчяна 37, не отвечают на стук в дверь.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе полиции МВД республики, прибывшие на место спасатели открыли дверь и обнаружили в квартире тела супружеской пары, проживающей по упомянутому адресу.
Выяснилось, что смертельные ножевые ранения супругам - 64-летнему Саяду А. и 63-летней Назели А. - нанес их 37-летний сын.
Мужчина задержан.
В свою очередь, сайт криминальных новостей Shamshyan.com сообщил, что последний зарегистрирован в психиатрической клинике. По словам соседей, он и 7 лет назад пытался убить своих родителей и много лет находится на учете в одном из психиатрических центров.