Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը դեկտեմբերի 17-ի նիստում համաձայնություն է տվել «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի 2026–2030 թվականների ներդրումային ծրագրին, որի ընդհանուր արժեքը կազմում է 150 346, 9 մլն դրամ (առանց ԱԱՀ): Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են ՀԾԿՀ-ից:
Ներդրումային ծրագրի հիմնական ուղղություններն են՝ գազափոխադրման համակարգի Աբովյանի գազի ստորգետնյա պահեստարան-կայանի ընդլայնումը, գազափոխադրման համակարգի վերականգնումն ու վերակառուցումը, նոր բաժանորդների միացումները, ինչպես նաև գազափոխադրման և գազաբաշխման համակարգում այլ ուղղություններով իրականացվելիք ներդրումներ:

Комиссия по регулированию общественных услуг Армении одобрила инвестиционную программу компании «Газпром Армения» на 2026-2030 годы, общая стоимость которой составляет 150 млрд. 346,9 млн. драмов. Соответствующее решение принято 17 декабря на заседании КРОУ.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Комиссии по регулированию общественных услуг республики, основные направления инвестиционной программы – расширение Абовянского газохранилища, восстановление и реконструкция системы транспортировки газа, подключение новых абонентов и другие.