Ուկրաինան դեկտեմբերի 18-ի գիշերը անօդաչու թռչող սարքերով հարձակումներ է իրականացրել Դոնի Ռոստովի, Բատայսկի և Տագանրոգի վրա, հայտնել է Ռոստովի մարզի նահանգապետ Յուրի Սլյուսարը։
Նրա խոսքով՝ Ռոստովի նավահանգստի վրա կատարված հարձակման հետևանքով բեռնատար նավ է բռնկվել։ Նավի վրա գտնվող անձնակազմի երկու անդամ զոհվել է, ևս երեքը ստացել են վնասվածքներ։ Հրդեհի մակերեսը կազմել է 20 քառակուսի մետր։ Քաղաքի արևմտյան հատվածում վնասվել է նաև բազմահարկ նորակառույց շենք. տուժածներ չկան։
Բատայսկում անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով վիրավորվել է յոթ մարդ, որոնցից երեքը հոսպիտալացվել են։ Մեկ մարդ մահացել է։
Astra-ն հաղորդում է, որ Բատայսկում բնակելի շենքում անօդաչու թռչող սարքի հարձակումից հետո հրդեհ է բռնկվել։
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ դեկտեմբերի 17-ի երեկոյից ի վեր ՀՕՊ համակարգերը ուկրաինական 77 անօդաչու թռչող սարք են խոցել։ Նախարարության տվյալներով՝ Ռոստովի մարզում երեք անօդաչու թռչող սարք է ոչնչացվել։

Украина в ночь на 18 декабря атаковала беспилотниками Ростов-на-Дону, Батайск и Таганрог, сообщил губернатор Ростовской области Юрий Слюсарь.
По его словам, из-за атаки на ростовский порт загорелось грузовое судно. Два члена экипажа, которые находились на борту, погибли, еще трое получили ранения. Площадь пожара составила 20 квадратных метров. На западе города также повреждена многоэтажная новостройка, никто не пострадал.
В Батайске в результате атаки дронов ранения получили семь человек, трое из них госпитализированы. Один человек погиб.
Astra пишет, что в Батайске после атаки беспилотников загорелся жилой дом.
Минобороны РФ отчиталось, что с вечера 17 декабря дежурные средства ПВО сбили 77 украинских беспилотников. Над Ростовской областью, по данным ведомства, уничтожены три дрона.