Ուկրաինական անօդաչուները դեկտեմբերի 19-ի գիշերը հարվածներ են հասցրել Օրյոլի, Ռոստովի եւ Սամարայի մարզերին։
Օրյոլի մարզում վնասվել է քաղաքային ենթակառուցվածքային օբյեկտ, հայտնել է նահանգապետ Անդրեյ Կլիչկովը՝ առանց մանրամասներ տրամադրելու: Կլիչկովի խոսքով՝ անօդաչու թռչող սարքի գրոհը Օրյոլի Սովետսկի շրջանում էլեկտրաէներգիայի եւ ջեռուցման անջատումներ է առաջացրել, ինչպես նաեւ կասեցրել է տեղի մանկապարտեզների եւ դպրոցների գործունեությունը: Ուկրաինական Supernova+ թելեգրամ-ալիքը, հղում կատարելով ականատեսների տեսանյութին, պնդել է, որ հարված է հասցվել Օրյոլի ջերմաէլեկտրակայանին:
Սամարայի մարզում Supernova+-ն տեղեկացրել է, որ գրոհի է ենթարկվել Ռուսաստանի եւ աշխարհի խոշորագույն ամիակ արտադրողներից մեկը՝ «Տոլյատիազոտ» գործարանը: Հրապարակման պահին հարվածի պաշտոնական հաստատում չի եղել: Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունն իր առավոտյան հաղորդագրության մեջ միայն հայտնել է, որ Օրյոլի մարզում խոցվել է վեց անօդաչու թռչող սարք:
Ռոստովի մարզում նահանգապետ Յուրի Սլյուսարը հայտնել է, որ անօդաչու թռչող սարքերի գրոհների հետեւանքով բնակելի շենքերը Բոլգարստրոյում, Արեւմտյան արդյունաբերական գոտու ձեռնարկությունները, ինչպես նաեւ Մյասնիկովսկի շրջանի Նեդվիգովկա գյուղի եւ Ազովի շրջանի Զայմո-Օբրիվ գյուղի բնակիչները մնացել են առանց էլեկտրաէներգիայի: Տագանրոգում, գրել է Սլյուսարը իր թելեգրամ-ալիքում, «հինգ մասնավոր տներում վնասվել են պատուհաններ եւ տանիքներ, իսկ երեք մեքենա հրդեհվել է»։
ՌԴ ՊՆ-ն հայտնել է, որ գիշերը Ռուսաստանի տարածքում ոչնչացվել է 94 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք, այդ թվում՝ 36-ը Ռոստովի մարզում, 17-ը՝ Բելգորոդի եւ 15-ը՝ Վորոնեժի մարզերում։

Украинские беспилотники в ночь на 19 декабря нанесли удары по Орловской, Ростовской и Самарской областям.
В Орловской области повреждения получил «объект коммунальной инфраструктуры», сообщил губернатор Андрей Клычков, не уточняя детали. По словам Клычкова, из-за атаки дронов возникли перебои в подаче тепла и электричества в Советском районе Орла, приостановлена работа местных детских садов и школ. Украинский телеграм-канал Supernova+ со ссылкой на видеосвидетельства очевидцев утверждает, что под удар попала ТЭЦ в Орле.
В Самарской области, сообщает Supernova+, был атакован завод «Тольяттиазот», который является одним из крупнейших производителей аммиака в России и в мире. Официального подтверждения удара про предприятию на момент публикации новости не было. Минобороны РФ в утренней сводке лишь сообщило о шести дронах, сбитых над Орловской областью.
В Ростовской области, сообщил глава региона Юрий Слюсарь, из-за атаки беспилотников без света остались жилые дома в Болгарстрое, предприятия в Западной промзоне, а также жители хутора Недвиговка Мясниковского района и села Займо-Обрыв Азовского района. В Таганроге, написал Слюсарь в своем телеграм-канале, «повреждены остекление и кровля в пяти частных домах, загорелись три автомобиля».
Всего, заявило Минобороны РФ, над территорией России за ночь были уничтожены 94 украинских дрона, в том числе 36 над Ростовской областью, 17 над Белгородской и 15 над Воронежской.