Հունվարի 13-14-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի ԱՄՆ-ում. Այցի ծրագրում ներառված է հանդիպում ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ։
Հայաստանի ԱԳՆ–ից NEWS.am–ին հայտնում են, որ նախատեսվում է «ԹՐԻՓՓ»-ի կենսագործման շրջանակի վերաբերյալ համատեղ հայտարարություն:
Ավելի վաղ NEWS.am–ը հայտնել էր, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հունվարի 13-ին Պետքարտուղարությունում կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին։ Որպես հանդիպման ժամ նշված է տեղական ժամանակով 21:00-ն:
Նշվում է, որ ավելի ուշ նրանց են միանալու պետքարտուղարի տեղակալ Հուկերը, ապա՝ բյուրոյի ավագ աշխատակից Հանրահանը:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will pay a working visit to the United States on Tuesday and Wednesday, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The visit program includes a meeting with US Secretary of State Marco Rubio.
A joint statement on the Trump Route for International Peace and Prosperity (TRIPP) project implementation framework is expected at this meeting.
Earlier, Armenian News-NEWS.am reported that US Secretary of State Marco Rubio will receive Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan at the State Department on Tuesday.