Պաշտպանության ծախսերը 2018 թվականին կազմել են 245 միլիարդ դրամ, իսկ 2025 թվականին՝ 664 միլիարդ դրամ (1.741 միլիարդ ԱՄՆ դոլար): Այս մասին հունվարի 13-ին կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Նա բացատրել է, որ պաշտպանության ծախսերը աճել են 1.1 միլիարդ դոլարով։
Նախարարը կարևոր է համարել 2025 թվականը համեմատել «նախահեղափոխական 2018 թվականի հետ»՝ այն քննադատությունների ֆոնին, թե պաշտպանության ոլորտին քիչ միջոցներ են հատկացվում։
«Այս թվերը խոսուն են և ես ուզում եմ, որ սրա վրա ակցենտ դնելով 2025 թվականը համարել գերարդյունավետ տարի պաշտպանական ոլորտում իրականացվող թե՛ ծախսերի, թե՛ ընդհանուր ոլորտում», - ընդգծել է Պապիկյանը:

Armenia’s defense spending in 2018 amounted to 245 billion drams, and in 2025—to 664 billion drams ($1.741 billion), Defense Minister Suren Papikyan told a press conference Tuesday.
He informed that Armenia’s defense spending has increased by $1.1 billion.
The minister considered it important to compare 2025 with the “pre-revolutionary 2018” amid criticism that not enough funds are allocated to Armenia’s defense sector.
“These numbers are telling, and I want to emphasize this and consider 2025 to be a super-effective year in terms of both [Armenia’s] defense spending and overall spending,” Papikyan added.