ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է MIR Travel բազմարժութային քարտը, որը նախատեսված է այն հաճախորդների համար, ովքեր պարբերաբար ուղևորություններ են կատարում դեպի Ռուսաստան, աշխատում կամ սովորում են այնտեղ: Նոր պրոդուկտն ապահովում է միջոցների հասանելիություն երկու արժույթներով, հարմարավետ անկանխիկ վճարումներ և շահավետ միջազգային փոխանցումներ:
MIR Travel-ը բազմարժութային քարտ է․ քարտապաններին միաժամանակ հասանելի են հաշիվներ ՀՀ դրամով և ՌԴ ռուբլով: Այն թույլ է տալիս ճկուն կառավարել միջոցները և կատարել գործարքներ՝ առանց լրացուցիչ փոխարկումների:
MIR Travel քարտի հիմնական առանձնահատկությունը կից քարտն է՝ հիմնական քարտի նույն հաշիվներով (մինչև 2 քարտ): Հաճախորդները կարող են քարտն անվճար համալրել ՌԴ ռուբլով Ռուսաստանում, իսկ կից քարտի քարտապանններն՝ ակնթարթորեն կից քարտից գումար հանել ՀՀ դրամով Հայաստանում: Քարտից քարտ փոխանցումները և ՌԴ տարածքում բոլոր բանկոմատներով կանխիկի մուտքագրումը հասանելի են շուրջօրյա և առանց միջնորդավճարի, ինչը ծառայությունը դարձնում է առավել շահավետ և հարմար:
MIR Travel-ով վճարումները հասանելի են Ռուսաստանի ողջ տարածքում՝ թույլ տալով հաճախորդներին ազատ օգտագործել այն ապրանքների և ծառայությունների դիմաց անկանխիկ վճարումների համար՝ ներառյալ գնումներն ինտերնետ միջավայրում:
«Մենք նկատում ենք շահավետ և հարմար ֆինանսական լուծումների նկատմամբ մեծ պահանջարկ այն հաճախորդների կողմից, որոնց կյանքը, աշխատանքը կամ ուսումը կապված են Ռուսաստանի հետ։ MIR Travel քարտը համախմբում է նման օգտատերերի հիմնական կարիքները՝ անկանխիկ վճարումներ, անվճար փոխանցումներ և միջոցների շուրջօրյա հասանելիություն: Մեր նպատակն է ապահովել առավելագույն հարմարավետություն ամենօրյա ֆինանսական գործարքների իրականացման ժամանակ՝ անկախ գտնվելու երկրից»,  – նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի -  Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
Քարտի ձևակերպման համար անհրաժեշտ է ներկայացնել անձնագիր և սոցիալական քարտ, իսկ երրորդ անձի անունով կից քարտ բացելու դեպքում՝ նրա անձը հաստատող փաստաթուղթը:
Միջոցները հնարավոր է արագ կառավարել Մոբայլ բանկ հավելվածի միջոցով, որը հասանելի է հաճախորդին իրեն իսկ հարմար լեզվով՝ ցանկացած պահի ապահովելով ֆինանսների լիարժեք վերահսկողություն:
MIR Travel քարտ կարելի է պատվիրել անմիջապես Բանկի կայքում, ինչպես նաև զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 8787 հեռախոսահամարով, կամ ձևակերպել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղում: Սակագների և սպասարկման պայմանների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է գտնել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պաշտոնական կայքում:

ВТБ (Армения) запустил мультивалютную карту MIR Travel, предназначенную для клиентов, которые регулярно совершают поездки в Россию, работают или обучаются там. Новый продукт обеспечивает доступ к средствам в двух валютах, удобные безналичные платежи и выгодные трансграничные переводы.
MIR Travel — мультивалютная карта: держателям одновременно доступны счета в драмах РА и российских рублях. Это позволяет гибко управлять средствами и совершать операции без дополнительных конвертаций.
Основной особенностью карты MIR Travel является привязка дополнительной карты с такими же счетами (до 2 карт). Клиенты могут бесплатно пополнять карту рублями в России, а держатели дополнительной карты — мгновенно снимать деньги с дополнительной карты в драмах в Армении. Переводы между картами и пополнение через все банкоматы РФ доступны круглосуточно и без комиссии, что делает сервис максимально выгодным и удобным.
MIR Travel принимается к оплате на всей территории Российской Федерации, позволяя клиентам свободно использовать её для безналичной оплаты товаров и услуг, включая покупки в интернет-среде.
«Мы наблюдаем высокий спрос на выгодные и удобные финансовые решения для клиентов, чья жизнь, работа или обучение связаны с Россией. Карта MIR Travel объединяет ключевые потребности таких пользователей — безналичные платежи, бесплатные переводы и круглосуточный доступ к средствам. Наша цель — обеспечить максимальный комфорт при выполнении повседневных финансовых операций, независимо от страны пребывания», — прокомментировал заместитель генерального директора – председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Для оформления карты требуется предоставить паспорт и социальную карту, а при открытии дополнительной карты на имя третьего лица — документ, удостоверяющий его личность.
Оперативно управлять средствами можно через приложение Мобильный банк, который доступен на удобном для клиента языке, обеспечивая полный контроль над финансами в любое время.
Карту MIR Travel можно заказать напрямую через сайт банка, также позвонив в Контактный центр по номеру 8787 или оформить в любом отделении. Подробную информацию о тарифах и условиях обслуживания можно найти на официальном сайте ВТБ (Армения).