Պայթուցիկ սարքը հայտնաբերվել է ոչ թե Վրաստանում Իսրայելի դեսպանատան մոտ, իսկ դեսպանության աշխատակիցներից մեկի անձնական ավտոմեքենայում: Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի ՆԳՆ աշխատակազմի ղեկավար Շոթա Խիզանիշվիլին:
«Այդ մարդը հանդիսանում էր Վրաստանի քաղաքացի: Դեսպանատանը նա վարորդ է աշխատում, սակայն նա չի սպասարկում դեսպանությանը այն ավտոմեքենայով, որտեղ հայտնաբերվել է ռումբը: Դա նրա անձնական սեփականությունն է, ուստի միանգամայն հնարավոր է, որ այդ ամենը կապված է նրա անձնականի, ոչ թե դեսպանությանը ծավալած գործունեության հետ»,-հայտարարել է Խիզանիշվիլին եւ նշել, որ պայթուցիկ սարքը ներկայումս վնասազերծվել է, հաղորդում է «Գրուզյա Online»-ը:
Նշենք, որ ավելի վաղ գործակալությունը հաղորդել է, որ Վրաստանում Իսրայելի դեսպանության վարորդ Ռոման Խաչատուրյանը ավտոմեքենայի տակ սկոտչով ամրացված սեւ փաթեթ է նկատել: Նա անմիջապես պարեկային ոստիկանություն է կանչել, որն էլ իր հերթին սակրավորներ է հրավիրել: Պարզվել է, որ փաթեթի մեջ նռնակ է, որն արագ վնասազերծել են:

A bomb previously announced to be discovered near the Israeli Embassy in Georgia was found in a vehicle belonging to an Embassy employee, said representative of the Georgian internal ministry Shota Khizanishvili.
“The owner of the vehicle is a citizen of Georgia. He works as driver in the embassy but the vehicle in which the bomb was discovered belonged to Khachaturyan, not the embassy. The vehicle is his personal property,” said Khizanishvili, Gruziya-Online informs.
As Armenian News-NEWS.am informed earlier, Roman Khachaturyan, the driver of Israeli Ambassador to Georgia Itskhak Gerberg, called police after he noticed a black plastic bag under the vehicle. The sappers managed to deactivate a grenade found in the bag.