Յունիբանկի անժամկետ պարտատոմսերը ցուցակվել են Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, ինչը հնարավորություն է տալիս իրականացնել հասցեական առևտուր և կնքել ռեպո գործարքներ։ Բանկը թողարկել էր 6,5 մլրդ ՀՀ դրամ և 9 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով երեք տրանշ:
Դրամային թողարկումների արժեկտրոնային եկամտաբերությունն առաջին երեք տարվա համար կազմում է 13.75%, որից հետո այն կհաշվարկվի պետական պարտատոմսերի եկամտաբերության կորի հիման վրա։ Դոլարային պարտատոմսերի եկամտաբերությունը սահմանվել է 8.3%, իսկ առաջին երեք տարիներից հետո այն կհաշվարկվի SOFR տոկոսադրույքի հիման վրա։
Յունիբանկն առաջինն էր Հայաստանում, որ թողարկեց անժամկետ պարտատոմսեր: Նոր գործիքի թողարկումը նշանակալի իրադարձություն էր արժեթղթերի հայաստանյան շուկայի համար։ Անժամկետ պարտատոմսերը հնարավորություն են տալիս երկարաժամկետ հեռանկարում ստանալ կանոնավոր եկամուտ։
Հատկանշական է, որ պարտատոմսերի ամբողջ ծավալը տեղաբաշխվեց հաշված օրերի ընթացքում, ինչը ևս մեկ անգամ հաստատում է առաջարկի գրավչությունը և ներդրողների բարձր վստահությունը Յունիբանկի նկատմամբ:

Unibank’s perpetual bonds have been listed on the Armenia Securities Exchange, allowing for manual and REPO trading. The bank issued three tranches with a total volume of AMD 6.5 billion and USD 9 million.
The coupon rate of the AMD-denominated issuances for the first three years is 13.75%, after which it will be calculated based on the yield curve of government bonds. The rate of the USD-denominated bonds is 8.3%, and after the first three years, it will be calculated based on the SOFR rate.
Unibank was the first in Armenia to issue perpetual bonds. The launch of this new instrument was a significant event for the Armenian securities market. Perpetual bonds provide an opportunity to receive regular income over the long term. Notably, the entire volume of the bonds was placed within a few days, which once again confirms the attractiveness of the offer and the high level of investor confidence in Unibank.