Յունիբանկի անժամկետ պարտատոմսերը ցուցակվել են Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, ինչը հնարավորություն է տալիս իրականացնել հասցեական առևտուր և կնքել ռեպո գործարքներ։ Բանկը թողարկել էր 6,5 մլրդ ՀՀ դրամ և 9 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով երեք տրանշ:
Դրամային թողարկումների արժեկտրոնային եկամտաբերությունն առաջին երեք տարվա համար կազմում է 13.75%, որից հետո այն կհաշվարկվի պետական պարտատոմսերի եկամտաբերության կորի հիման վրա։ Դոլարային պարտատոմսերի եկամտաբերությունը սահմանվել է 8.3%, իսկ առաջին երեք տարիներից հետո այն կհաշվարկվի SOFR տոկոսադրույքի հիման վրա։
Յունիբանկն առաջինն էր Հայաստանում, որ թողարկեց անժամկետ պարտատոմսեր: Նոր գործիքի թողարկումը նշանակալի իրադարձություն էր արժեթղթերի հայաստանյան շուկայի համար։ Անժամկետ պարտատոմսերը հնարավորություն են տալիս երկարաժամկետ հեռանկարում ստանալ կանոնավոր եկամուտ։
Հատկանշական է, որ պարտատոմսերի ամբողջ ծավալը տեղաբաշխվեց հաշված օրերի ընթացքում, ինչը ևս մեկ անգամ հաստատում է առաջարկի գրավչությունը և ներդրողների բարձր վստահությունը Յունիբանկի նկատմամբ:

Бессрочные облигации Юнибанка прошли листинг на Армянской фондовой бирже (AMX) и будут допущены к адресной торговле и заключению репо-сделок. Банк разместил три транша бессрочных облигаций: драмовые на общую сумму 6,5 млрд драмов и долларовые — на 9 млн долларов США.
Купонная доходность драмовых облигаций составляет 13,75% годовых в течение первых трёх лет. По истечении этого срока ставка будет определяться на основе кривой доходности государственных облигаций. Доходность долларовых облигаций установлена на уровне 8,3% годовых; после первых трёх лет она будет рассчитываться на базе процентной ставки SOFR.
Юнибанк стал первым в Армении, выпустившим бессрочные облигации. Появление нового инструмента стало значимым событием для армянского рынка ценных бумаг. Бессрочные облигации дают инвесторам возможность получать регулярный доход в долгосрочной перспективе. Примечательно, что весь объём выпуска был размещён в течение нескольких дней, что подтверждает привлекательность предложения и высокий уровень доверия инвесторов к Юнибанку.