Հայաստանի Ազգային ժողովն այսօր՝ մարտի 25–ին, շարունակում է իր քառօրյա նիստերի աշխատանքը։  Օրակարգում ընդգրկված էր ընդհանուր առմամբ 35 հարց, որոնցից 16-ը արդեն քննարկվել են։
Այսօրվա նստաշրջանի ընթացքում նախատեսվում է նաև հրապարակել Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության գաղտնի քվեարկության արդյունքները։
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատրյանը թափուր պաշտոնի համար առաջադրել է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախկին պատգամավոր և խորհրդարանի պետաիրավական հարցերի մշտական ​​հանձնաժողովի նախկին նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի թեկնածությունը։

The latest parliamentary four-day session continued in Yerevan on March 25. A total of 35 items were included on the agenda, 16 of which have already been discussed.
Today's session is also expected to announce the results of a secret ballot on the election of a Constitutional Court judge. Armenian President Vahagn Khachaturyan has nominated former MP from the ruling Civil Contract party and former chairman of the standing parliamentary Committee on State and Legal Affairs, Vladimir Vardanyan, for the vacant position.