Մանկապարտեզն իր բնական հունով աշխատում է, պահպանված են ռեժիմային բոլոր պահերը՝ ելնելով երեխաների անհատական շահերից և առհասարակ մանկապարտեզի բոլոր գործառույթներից, տեղեկատվությունը այս պահին այսքանն է։ Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 1–ին, լրագրողների հետ զրույցում նշեց Երևանի թիվ 94 մանկապարտեզի տնօրեն Փառանձեմ Միրիբյանը՝ անդրադառնալով աշխատակիցների ու ծնողների բողոքներին, որոնք պհանջում են աշխատանքից հեռացնել տնօրենին։
Անդրադառնալով իր հասցեին հնչող մեղադրանքներին, տնօրենն ասաց. «Մեկնաբանություններ չեմ կարող տալ, ես վերջերս էլ վիրահատվել, խնդրում եմ այս պահին ինձ թողեք հանգիստ, ես ողջական խնդիրներ ունեմ և այս պահին ես ինձ ուղղակի վատ եմ զգում, այսքանով սահմանափակում ենք»։
Դիտարկմանը, որ ինքն ասել է. «մորգից բացի ուրիշ տեղ չի կարող աշխատել», նա ասաց. «Խնդրում եմ չսադրել, չստեղծել լարված իրավիճակ, թույլ տալ հաստատությունը իր բնականորեն հունով աշխատի, ինչպես այս պահին աշխատում է»։
Նա չպատասխանեց հարցին, թե արդյոք վիրավորել է դայակներին, և մտավ իր աշխատասենյակ, որը հսկում էին ոստիկանության աշխատակիցները։
Նշենք, որ ծնողներն այսօր բողոքի ակցիա են կազմակերպել՝ պահանջելով աշխատանքից ազատել մանկապարտեզի տնօրենին. նրանք պնդում են, որ նորանշանակ տնօրեն Փառանձեմ Միրիբյանը ճնշում է գործադրում մանկապարտեզի աշխատակիցների վրա, սաների ներկայությամբ ստորացնում նրանց:
Ծնողների խոսքով, տնօրենի 1.5 տարվա աշխատանքի ընթացքում արդեն 10 աշխատակից ազատվել է աշխատանքից։ Թաղապետարանում ծնողներին խոստացել են, որ խնդրին լուծում կտան։

Детский сад работает в обычном режиме. Об этом заявила в беседе с журналистами 1 апреля директор детсада N94 города Ереван Парандзем Мирибян, касаясь жалоб сотрудников и родителей воспитанников, которые требуют ее увольнения.
Касаясь озвучиваемых в ее адрес обвинений, Мирибян заявила: «Я не могу ничего комментировать. Мне недавно сделали операцию, пожалуйста, оставьте меня в покое. У меня проблемы со здоровьем, я плохо себя чувствую, давайте на этом ограничимся». Директор призвала воздерживаться от провокаций, не создавать напряженную ситуацию, позволить детсаду работать в обычном режиме.
На вопрос, она действительно, оскорбила нянек, директор ничего не ответила и зашла в свой рабочий кабинет, который охраняют полицейские.
Напомним, что родители воспитанников детсада N94 1 апреля организовали акцию протеста, они требуют увольнения новоназначенного директора. По их словам, последняя оказывает давление на сотрудников детского сада и унижает их перед воспитанниками.