Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Վասիլի Աթաջանյանն, այսօր` փետրվարի 20-ին, ընդունել է Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի /ԿԽՄԿ/ Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավար` Ռոման Պարամոնովին:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրույցի ընթացքում գրասենյակի ղեկավարը նշել է, որ ԿԽՄԿ-ն շարունակելու է մարդասիրական ծրագրերի իրականացումը ԼՂՀ-ում, դրանք ավելի կոնկրետացնելով: Մասնավորապես, նա կանգ է առել հանրապետության Մարտակերտի եւ Հադրութի շրջաններում անհայտ կորածների ընտանիքների եւ ականներից տուժած քաղաքացիների աջակցության ծրագրերի վրա:
Վասիլի Աթաջանյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռոման Պարամոնովին արդյունավետ գործունեության համար եւ պատրաստակամություն հայտնել ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավարությանը աջակցություն ցուցաբերել իրականացվելիք աշխատանքների ծրագրերին:

STEPANAKERT.- Acting Foreign Minister of the Nagorno-Karabakh Republic Vassily Atajanian received on Monday Head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Stepanakert Office Roman Paramonov
Paramonov stressed that the ICRC office would continue implementation of humanitarian programs in the NKR. In particular, he presented the programs of support for the families of missing persons and those suffered from mines in the Martakert and Hadrut Regions.
Vassily Atajanian expressed his gratitude to Roman Paramonov for the efficient work and his readiness to support the leadership of the ICRC Stepanakert Office in implementing the programs.