Իրանի մայրաքաղաքում գիշերային հարձակումների հետևանքով վեց երեխա է զոհվել, ըստ Թեհրանի արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության։
«Երեկ երեկոյան Թեհրանի ռմբակոծության հետևանքով 10 տարեկանից փոքր վեց երեխա է զոհվել», - հայտարարել է Իրանի մայրաքաղաքի արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալությունը։
Ավելին, ըստ «Մեհր» լրատվական գործակալության, Թեհրանի հարավ-արևելքում գտնվող բնակելի շենքը ամբողջությամբ ավերվել է բազմաթիվ արկերի հարվածից հետո։ Զոհվել է առնվազն երեք մարդ, և փրկարարներին հաջողվել է փլատակներից դուրս բերել յոթ բնակիչների և տեղափոխել հիվանդանոց։

Six children have been killed in overnight attacks in the Iranian capital, according to Tehran's emergency management agency.
"Six children under the age of 10 were killed in a bombing in Tehran last night," the Iranian capital's emergency management agency said Monday morning.
Moreover, according to Mehr News Agency, a residential building in southeast Tehran was completely destroyed after being hit by multiple shells. At least three people were killed, and rescuers managed to pull seven residents from the rubble and take them to hospital.