Իրանի մայրաքաղաքում գիշերային հարձակումների հետևանքով վեց երեխա է զոհվել, ըստ Թեհրանի արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության։
«Երեկ երեկոյան Թեհրանի ռմբակոծության հետևանքով 10 տարեկանից փոքր վեց երեխա է զոհվել», - հայտարարել է Իրանի մայրաքաղաքի արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալությունը։
Ավելին, ըստ «Մեհր» լրատվական գործակալության, Թեհրանի հարավ-արևելքում գտնվող բնակելի շենքը ամբողջությամբ ավերվել է բազմաթիվ արկերի հարվածից հետո։ Զոհվել է առնվազն երեք մարդ, և փրկարարներին հաջողվել է փլատակներից դուրս բերել յոթ բնակիչների և տեղափոխել հիվանդանոց։

Шестеро детей стали жертвами ночных атак на столицу Ирана. Такие данные привело управление по чрезвычайным ситуациям Тегерана.
«Шесть детей в возрасте до 10 лет были убиты при бомбардировках Тегерана прошедшей ночью», - указывается в заявлении ЧС иранской столицы.
Кроме того, как сообщило агентство Mehr, в юго-восточной части Тегерана был полностью разрушен жилой дом после попадания в него несколько снарядов. Не менее трех человек погибли, семерых жителей спасателям удалось извлечь из-под обломков здания, они доставлены в госпиталь.