Մարտի 27-29-ը Երևանի «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում կայացած TOON EXPO 2026 ցուցահանդեսի ընթացքում Արդշինբանկի տաղավարում մասնագիտական խորհրդատվություն է ստացել շուրջ 500 այցելու, որոնց մի մասին տեղում տրամադրվել են հիփոթեքային ֆինանսավորման նախնական հաստատումներ, ընդունվել են հայտեր։
Արդշինբանկը ցուցահանդեսին մասնակցում էր չորրորդ անգամ՝ այս տարի ներկայանալով հատուկ հիփոթեքային առաջարկով, որն առանձնանում է մրցունակ պայմաններով և վարկի տրամադրման ամբողջականացված մոտեցմամբ։
Բանկը հիփոթեքային շուկայում շարունակում է պահպանել առաջատարի դիրքը՝ համագործակցելով մեծ թվով կառուցապատողների հետ։
Համագործակցությունների լայն շրջանակը հնարավորություն է ընձեռել ապագա վարկառուներին անմիջապես ցուցահանդեսի շրջանակներում իրականացնել  բնակարանի ընտրությունն ու սկսել ֆինանսավորման գործընթացը՝ խնայելով ժամանակ և էապես արագացնելով ընթացակարգը։
«Այսօր տուն գնելը միայն վարկ վերցնելու մասին չէ դա երկարաժամկետ ֆինանսական որոշում է, որտեղ կարևոր է յուրաքանչյուր մանրուք։ Մենք ձգտում ենք մեր հաճախորդներին առաջարկել ոչ միայն մրցունակ պայմաններ, այլև վստահելի և հարմարավետ ճանապարհ՝ ընտրությունից մինչև գործարքի ավարտ»,- նշեց Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Միհրան Մուրադյանը։
TOON EXPO 2026-ի շրջանակում ներկայացված հատուկ առաջարկը կգործի մինչև ապրիլի 27-ը։ Համաձայն առաջարկի՝ հիփոթեքային վարկ ձևակերպելու դեպքում հաճախորդները կստանան պրեմիում դասի վարկային քարտ՝ մինչև 2 մլն ՀՀ դրամ նախահաստատված վարկային գծով և անկանխիկ գործարքների դիմաց 2% cashback-ով։ Քարտի սպասարկումը առաջին 12 ամիսների ընթացքում լինելու է անվճար։
Առաջարկը հասանելի է այն հաճախորդների համար, ում անգրավ վարկերի բեռը բանկում չի գերազանցում 5 մլն ՀՀ դրամը։ Առաջարկի այլ մանրամասների կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
«Մեր նպատակն է հաճախորդի՝ բնակարան կամ բնակելի տուն գնելու հույսերը և նպատակները իրականություն դարձնել նրանց համար ավելի հարմար և կանխատեսելի գործընթացով՝ առաջարկելով շուկայում առկա լավագույն պայմանները»,- ասաց Միհրան Մուրադյանը:
Հիփոթեքային վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը Արդշինբանկում ամենամրցունակներից է շուկայում՝ սկսած 11,7%-ից, փաստացին՝ սկսած 12,3%-ից:
Ցուցահանդեսի ընթացքում բանկի տաղավար այցելած հաճախորդները հնարավորություն են ունեցել նաև տեղում ստանալու օնլայն վարկավորման սահմանաչափի նախնական հաստատում։
Մասնակցելով TOON EXPO-ին՝ Արդշինբանկը վերահաստատեց իր դիրքը որպես վստահելի և առաջատար ֆինանսական գործընկեր՝ առաջարկելով շուկայում մրցունակ և հաճախորդակենտրոն լուծումներ բնակարան ձեռք բերելու համար։

В рамках выставки TOON EXPO 2026, проходившей с 27 по 29 марта в ереванском выставочном центре «Меридиан», около 500 посетителей получили профессиональные консультации в павильоне Ардшинбанка. Часть из них на месте получила предварительное одобрение по ипотечному кредитованию, также были приняты заявки.
Ардшинбанк принял участие в выставке уже в четвертый раз. В этом году банк представил специальное ипотечное предложение, которое выделяется конкурентоспособными условиями и комплексным подходом к предоставлению кредита.
Банк сохраняет лидирующие позиции на ипотечном рынке Армении благодаря широкому сотрудничеству с крупными застройщиками.
Широкий спектр сотрудничества позволял потенциальным заемщикам прямо на выставке выбрать квартиру и запустить процесс финансирования, значительно сэкономив время и ускорив всю процедуру.
«Сегодня покупка дома - это не просто получение кредита, а долгосрочное финансовое решение, в котором важен каждый нюанс. Мы стремимся предложить нашим клиентам не только конкурентные условия, но и надежный, удобный путь от выбора жилья до завершения сделки», - отметил директор розничного бизнеса Ардшинбанка Мигран Мурадян.
Специальное предложение, представленное в рамках TOON EXPO 2026, действует до 27 апреля. При оформлении ипотечного кредита по этой акции клиенты получают премиальную кредитную карту с предварительно одобренным кредитным лимитом до 2 млн драмов РА и 2% cashback на безналичные операции. Обслуживание карты в течение первых 12 месяцев - бесплатное.
Предложение доступно для клиентов, у которых необеспеченная кредитная нагрузка в банке не превышает 5 млн драмов РА. С другими деталями акции можно ознакомиться здесь:
«Наша цель - превратить мечту клиента о покупке квартиры или жилого дома в реальность, сделав процесс максимально удобным и предсказуемым, а также предложив лучшие условия на рынке», - добавил Мигран Мурадян.
Годовая номинальная процентная ставка по ипотечным кредитам в Ардшинбанке - одна из самых конкурентных на рынке и начинается от 11.7% (фактическая ставка - от 12,3%).
Посетители павильона банка на выставке также имели возможность получить на месте предварительное одобрение онлайн-лимита кредитования.
Участвуя в TOON EXPO, Ардшинбанк вновь подтвердил свой статус надежного и ведущего финансового партнера, предлагая на рынке конкурентоспособные и клиентоориентированные решения для приобретения жилья.