Վերջին տվյալների համաձայն՝ Իրանի դեմ գործողության սկզբից ի վեր վիրավորվել է առնվազն 390 ամերիկացի զինծառայող, հաղորդել է Պենտագոնը։
Նրանցից 346-ը վիրավորվել են անմիջականորեն մարտական ​​գործողությունների ժամանակ, այդ թվում՝ 231 բանակային անձնակազմ, 63 նավատորմի նավաստի, 19 ծովային հետևակային և 33 ռազմաօդային ուժերի անձնակազմ։
Զեկույցում նշվում է, որ վիրավոր զինծառայողների մեծ մասն արդեն վերադարձել է ծառայության։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ԱՄՆ զինված ուժերի շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Դեն Քեյնը, վիրավոր ամերիկացի զինծառայողների մեծ մասը վիրավորվել է իրանական անօդաչու թռչող սարքերի հարվածների հետևանքով։
Մինչ օրս մարտական ​​գործողությունների ժամանակ զոհվել է 13 ամերիկացի զինծառայող, այդ թվում՝ վեցը Քուվեյթում և մեկը՝ Սաուդյան Արաբիայում։ Մնացածը զոհվել են ամերիկյան տանկերի ինքնաթիռի վթարի հետևանքով։

Согласно последним данным, не менее 390 американских военнослужащих получили ранения с начала операции против Ирана, сообщил Пентагон.
Из них 346 были ранены непосредственно в ходе боевых действий, в том числе 231 военнослужащий армии, 63 моряка ВМС, 19 морских пехотинцев и 33 военнослужащих ВВС.
В сообщении отмечается, что большая часть раненых военных уже вернулась в строй.
Как ранее сообщал председатель Объединенного комитета начальников штабов США генерал Дэн Кейн, большинство ранений американские военнослужащие получили в результате атак иранских беспилотников.
На текущий момент в ходе боевых действий погибли 13 американских военнослужащих, в том числе 6 человек в Кувейте и 1 в Саудовской Аравии. Остальные погибли в результате крушения американского самолета-заправщика.