Մոսկվայում սպանվել է գործարար Իրինա Զիրոյանը: Սպանությունը կատարվել է Վարշավյան խճուղու վրա` ճապոնական «Տանուկի» խոհանոցի մոտ, ուր նա ժամանել էր իր թիկնապահի հետ:
Ռեստորանի աշխատակիցների խոսքով, ավարտելով ճաշը` 52-ամյա բիզնես-լեդին շտապել է հերթական գործնական հանդիպմանը: Փողոց դուրս գալուն պես նրա վրա կրակել են ավտոմատից, հաղորդում է Life News-ը:
Զիրոյանը ստացած վնասվածքներից մահացել է տեղում: 43-ամյա Ֆիլատովը կրծքավանդակի եւ որովայնի վնասվածքներով տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք: Նրա վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Իրինա Զիրոյանը խոշոր ընկերության գլխավոր տնօրենն էր: Պարենի վաճառքից բացի նա զբաղվում էր նաեւ սեփական անշարժ գույքը վարձակալությամբ հանձնելով: Վարշավյան խճուղու շինությունը, որում գտնվում էր «Տանուկի» ռեստորանը, եւս պատկանում էր նրան:
Իրավապահ մարմինների աղբյուրը հայտնել է, որ հանցագործությունը պատվիրված բնույթ է կրում, կնոջ գլխին ստուգողական կրակոց են արձակել, ապա թաքնվել դեպքի վայրից:

В Москве убита предпринимательница армянка Ирина Зироян. Убийство совершено на варшавском шоссе возле ресторана японской кухни «Тануки», куда женщина пришла обедать вместе с охранником.
По словам сотрудников заведения, закончив трапезу, 52-летняя бизнес-леди поспешила на очередную деловую встречу. Как только она и охранник вышли на улицу, по ним был открыт плотный огонь из автоматического оружия, сообщает Life News.
Зироян от полученных ранений погибла на месте. 43-летний Филатов с ранениями в грудь и живот  доставлен в реанимацию. Его состояние врачи оценивают как критическое.
Ирина Зироян была гендиректором компании ООО «Т-во Торг.-Варшавский». Помимо розничной торговли различными продуктами фирма Ирины занималась еще сдачей внаем собственного нежилого недвижимого имущества. Здание на Варшавском шоссе, в котором был расположен один из ресторанов известной в Москве сети японской кухни «Тануки», принадлежал компании Зироян. В этом же здании находится салон красоты, хозяйкой которого также являлась Ирина.
Источник в правоохранительных органах России сообщил РИА Новости, что это преступление носит заказной характер: киллеры сделали контрольный выстрел в голову жертвы, после чего скрылись на автомобиле, его марка сейчас устанавливается.