Հայաստանը հրաժարվել է մասնակցել «Եվրատեսիլ-2012»-ի երգի միջազգային մրցույթին, որը տեղի կունենա այս տարվա մայիսին` Բաքվում, ասված է «Եվրատեսիլի» կայքում տեղադրված հայտարարության մեջ: Այդպիսով, մրցույթին կմասնակցի 42 պետություն:
«Մենք իսկապես հիասթափված են հայկական հեռարձակողի որոշման առթիվ, քանի որ այն հրաժարվել մասնակցել «Եվրատեսիլ»-ին»,-ասել է մրցույթի կատարողական ղեկավար Ջոն Օլա Սանդը ЕВU–ի անունից:
«Թեեւ ЕВU-ն (Եվրոպայի հեռարձակողների միություն) ջանքեր է գործադրել հայկական պատվիրակության ներկայությունը մրցույթում ապահովելու համար, սակայն մեզ հետ կապ չունեցող պատճառները հանգեցրին այդ որոշման»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Armenia will not participate in the 2012 Eurovision Song Contest to be held in Baku this May.
The Armenian Public Television officially informed the European Broadcasting Union (EBU) of their withdrawal from the 2012 Eurovision Song Contest on Wednesday, the Eurovision website reports.
“We are truly disappointed by the broadcaster’s decision to withdraw from this year’s Eurovision Song Contest,” said the Contest Executive Supervisor Jon Ola Sand on behalf of the EBU.
“Despite the efforts of the EBU and the Host Broadcaster to ensure a smooth participation for the Armenian delegation in this year’s Contest, circumstances beyond our control lead to this unfortunate decision.”