Արտաշատ քաղաքի «Արտաշատ» հյուրանոցում այրված վիճակում հայտնաբերված տղամարդը 61-ամյա Աշոտ Վարազդատի Բաբայանն է: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանության Արտաշատի բաժնի պետ՝ Արամ Հովհաննիսյանը:
Ճշտող հարցին, թե արդյոք պարզվել է կատարվածը սպանությո՞ւն է, ինքնասպանությո՞ւն, թե՞ դժբախտ պատահար, ոստիկանության Արտաշատի բաժանմունքի պետ Արամ Հովհաննիսյանն արձագանքեց. «Սա ոչ սպանություն է, ոչ էլ ինքնասպանություն: Քրեական գործ չի հարուցվի, քանի որ կատարվածը պարզապես դժբախտ պատահար է»:
Մեզ հաջողվեց պարզել նաեւ, որ այրված տղամարդը ընտանիք ունի, սակայն բաժանված է կնոջից եւ երկար տարիներ է, ինչ միայնակ է ապրում: Ավելին` նա հարբեցողությամբ է զբաղվել ու բնակվել չգործող հյուրանոցի կիսավեր սենյակներից մեկում: Իսկ այդ սենյակում ընդամենը 1 վերմակ է ունեցել անկողնու հետ միասին: Ձմռան ամիսներին էլ այստեղից-այնտեղից վառելիք, դիզվառելիք է հայտնաբերել, որպեսզի սենյակը մի թեթեւ տաքացնի, որ չցրտահարվի, արդյունքում դժբախտ պատահարի զոհ է դարձել:
Ավելի NEWS.am-ը հայտնել էր, որ մարտի 7-ին, Արտաշատ քաղաքի «Արտաշատ» հյուրանոցում 61-ամյա մի տղամարդու այրված դիակ է հայտնաբերվել` անկողնու մոտ նստած վիճակում: Ոստիկանության լրատվության վարչությունից NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում չհերքելով, որ այրված դիակ է հայտնաբերվել` վստահեցրել են, որ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Ի դեպ, նշենք, որ «Արտաշատ» հյուրանոցը չի գործում:

Установлена личность найденного ранее мертвым в гостинице «Арташат» в одноименном городе 61-летнего мужчины - это Ашот Вараздатович Бабаян. Об этом Новости Армении – NEWs.am сообщил начальник Арташатского отдела полиции Арам Ованнисян.
Напомним, в гостинице «Арташат» в городе Арташат 7 марта было обнаружено обгоревшее тело 61-летнего мужчины. Труп был найден возле кровати в сидячем положении. В управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении не опровергли эту информацию, заверив, что при внешнем осмотре следов насилия обнаружено не было. Гостиница «Арташат» не работает.
А.Ованнисян, отвечая на вопрос, было ли совершено убийство или самоубийство, отметил, что имел место несчастный случай, и уголовного дела возбуждено не будет.
Погибший мужчина был в разводе с женой и уже длительное время жил один в одной из комнат полуразрушенной гостиницы. Он пристрастился к выпивке, комнату обогревал чем попало. В частности, ему удалось заполучить где-то дизельное топливо, которое и стало причиной несчастного случая.