Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը 550 ընտրողների շրջանում հարցումներ է անցկացրել, թե ում կընտրեին ընտրելու իրավունք ունեցող հայաստանցիները ԱԺ խորհրդարանական առաջիկա ընտրություններին: Կոմկուսի առաջնորդ Ռուբեն Թովմասյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, թե իրենք չեն հավատում սոցիոլոգիական այն հարցումներին, որոնք ոչ մի անգամ չեն հիշատակում կոմունիստական կուսակցության անունը: Ըստ Թովմասյանի, իրենց հարցմանը մասնակցած 550 ընտրողից 67-ը պատրաստակամություն են հայտնել ընտրել Կոմունիստական կուսակցությանը, եւ կոմկուսը հարցման արդյունքներով զբաղեցնում է 6-րդ հորիզոնականը:
Ըստ նույն հարցման, 3-րդ տեղում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունն է, 2-րդ ում Հայ Ազգային կոնգրեսը, իսկ առաջին տեղում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը:

YEREVAN. – The Armenian Communist Party (ACP) has conducted a survey among 550 potential voters asking who they would give their vote in the upcoming parliamentary elections.
Communist leader Ruben Tovmasyan does not believe in social surveys, which do not mention ACP, he told journalists.
According to him, 67 voters out of 550 are ready to vote for the ACP and the party occupies the 6th position in the survey.
The same survey claims that ruling Republican Party of Armenia (RPA) occupies the third, off-parliament opposition Armenian National Congress (ANC) the second and the ruling coalition member Prosperous Armenia Party (PAP) the first place.