Մեծամոր քաղաքի սկզբնամասում, ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի դասակի հրամանատարի տեղակալ Հակոբ Սաֆարյանի վարած «Տոյոտա Կորոլա» մակնիշի ծառայողական ավտոմեքենան, ճանապարհի երթեւեկելի մասից դուրս է եղել եւ շրջվել ձորը: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեցին ոստիկանության Մեծամորի բաժանմունքից:
Վերջիններիս «Արմավիրի» բժշկական կենտրոնից է հաղորդում տրվել, որ մարմնական վնասվածքով բուժօգնության է դիմել Հակոբ Սաֆարյանը: Սակայն նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Իսկ շրջվելու պատճառը այն է եղել, որ Հակոբ Սաֆարյանը փորձել է շրջանցել ճանապարհի մեծ փոսը, սակայն այդ ժամանակ նրա տեսադաշտը փակել է այդ պահին նրա դիմացով երթեւեկող «Տոյոտա Վից» մակնիշի ավտոմեքենան եւ նրան շրջանցելու փորձը հանգեցրել է նրան, որ ոստիկանական մեքենան մի քանի մետր շրջապտույտ կատարելով հայտնվել ձորակում:

Автомобиль марки Toyota Corolla, за рулем которого находился заместитель командира взвода 1 роты 2 офицерского батальона Дорожной полиции Акоп Сафарян, на участке дороги у окраины города Мецамор выехал за пределы проезжей части и скатился в ущелье.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в Мецаморском отделении Полиции Армении, к ним поступил сигнал из медицинского центра «Армавир» о том, что Акоп Сафарян обратился за медицинской помощью. Причиной аварии послужила попытка водителя объехать большую яму на дороге, однако в это время поле зрения Сафаряна ограничил автомобиль марки Toyota Vitz. Это привело к тому, что машина скатилась несколько метров и оказалась в маленьком ущелье.