Մարտի 11-ին, ժամը 03.00-ի սահմաններում, Գոռավան գյուղի մի բնակչից ոստիկանության Արարատի բաժնում  հաղորդում է ստացվել, որ մարտի 8-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում իր ընտանիքի հետ գտնվել է Ծաղկաձոր քաղաքում եւ եղբորը խնդրել է, որ գիշերը մնա իրենց տանը: Մարտի 11-ին, ժամը 01.00-ի սահմաններում, իրեն է զանգահարել եղբայրը եւ հայտնել, որ 3 անձինք, գողություն կատարելու նպատակով, մուտք են գործել իրենց տան բակ, սակայն ինքը հետապնդել եւ բռնել է նրանցից մեկին՝ Այգավան գյուղի բնակիչ, 26-ամյա Դավիթ Դ.-ին:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Դավիթ Դ.-ն բերման է ենթարկվել ոստիկանություն:

A robbery attempt was reported to the Armenian police from a Goravan village resident on the evening of March 11.
As the press service of the Armenian Police informs Armenian News-NEWS.am, the landlord was resting in Tsakhkadzor on March 8-11 and had asked his brother to look after the house. On March 11 his brother called him in the middle of the night and told him about the robbery attempt.
According to the landlord’s brother, three men had broken into the house but he was able to catch one of them. The robber turned out to be Aygavan village resident Davit D., 26. He has been detained. Investigation is underway.