Մարտի 11-ին, ժամը 03.00-ի սահմաններում, Գոռավան գյուղի մի բնակչից ոստիկանության Արարատի բաժնում  հաղորդում է ստացվել, որ մարտի 8-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում իր ընտանիքի հետ գտնվել է Ծաղկաձոր քաղաքում եւ եղբորը խնդրել է, որ գիշերը մնա իրենց տանը: Մարտի 11-ին, ժամը 01.00-ի սահմաններում, իրեն է զանգահարել եղբայրը եւ հայտնել, որ 3 անձինք, գողություն կատարելու նպատակով, մուտք են գործել իրենց տան բակ, սակայն ինքը հետապնդել եւ բռնել է նրանցից մեկին՝ Այգավան գյուղի բնակիչ, 26-ամյա Դավիթ Դ.-ին:
Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Դավիթ Դ.-ն բերման է ենթարկվել ոստիկանություն:

В ночь на 11 марта в полицию Армении от жителя села Гораван поступило сообщение о попытке ограбления.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе полиции Армении, со слов мужчины, с 8 по 11 марта он с семьей отдыхал в Цахкадзоре и попросил брата последить за домом. 11 марта в час ночи брат позвонил ему и сообщил о попытке ограбления. По словам брата хозяина дома, в дом проникли 3 неизвестных, однако он погнался за ними и сумел поймать одного из грабителей. Им оказался 26-летний житель села Айгаван Давид Д. Молодой человек подвергнут приводу. Ведется следствие.