Իրանի ներկայացուցիչների եւ «վեցնյակի» միջնորդների բանակցությունները` Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ, տեղի կունենան մոտ ժամանակներս: Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Ռամին Մեհմանփարասթը:
Նա հայտնել է, որ Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Սայիդ Ջալիլին ԵՄ դիվանագիտության ղեկավար Քեթրին Էշթոնի հետ գրագրության ընթացքում, իր երկրի անունից «վեցնյակի» հետ բանակցությունների պատրաստակամություն է հայտնել, հաղորդում է Utro.ru-ն:
Բանակցությունների հստակ ժամկետներն ու վայրը Մեհմանփարասթը չի բացահայտել, բայց նշել է, որ որպես բանակցությունների վայր առաջարկվել է Ստամբուլը:

The negotiations on Iran’s nuclear program with representatives of Iran and “six” mediators will take place in the near future, Ramin Mehmanparsat the representative of Iranian said.
He said that the secretary of Iranian Supreme National Security Council Saeed Jalili expressed willingness to negotiate with “six” while exchanging messages with EU High Representative for Foreign Affairs Catherine Ashton, Utro.ru reports.
The precise date and place of the talks are not reported, but Istanbul was offered as a place to hold negotiations.