Թերթը գրում է, որ ականատեսների վկայությամբ, նախորդ օրվա կեսգիշերն անց Երեւանի Սախարովի անվան հրապարակում կրակոցներ են հնչել: «Այդ մասին, սակայն, ՀՀ ոստիկանությունում որեւէ բան արձանագրված չէ: Մոտակա շենքերի բնակիչներից մեկը մեր թղթակցին ասել է, որ կրակողը հայտնի օլիգարխներից մեկն է եղել, եւ սա է պատճառը, որ ոստիկանությունում դեպքը չի արձանագրվել:
«Սախարովի հրապարակում գտնվող խանութների, ակումբների, ավտոկայանատեղիների աշխատակիցները, լսելով մեր հարցերը, երեկ հրաժարվեցին պատասխանել դրանց, պնդելով, որ «ոչինչ չեն տեսել, ոչինչ չեն լսել»: Ավելի ուշ մեզ հաջողվեց զրուցել մի տղամարդու հետ, որը, խնդրելով չնշել իր անունը, պատմեց, որ դեպքը տեղի է ունեցել այսպես, գիշերը ժամը 2-3-ի սահմաններում: «Դուոս» գիշերային ակումբից դուրս է եկել մի տղամարդ` ռուս պարուհու հետ: Նրանց միջեւ վեճ է բռնկվել, ինչից հետո տղամարդը բղավել է, գոտկատեղից հանել է զենքը, մեկ անգամ կրակել աղջկա ուղղությամբ, երեք անգամ կրակել օդ, ինչից հետո բռնել է աղջկա մազերը ու գլուխը հարվածել փողոցի մայթեզրերին: Ականատեսի խոսքով, այդ տղամարդը շատ նման էր Աժ օլիգարխ պատգամավորներից մեկին: Հրապարակի շենքերից մեկի մի բնակչուհի էլ պատմեց, որ նախօրեի ողջ օրվա ընթացքում այդ գիշերային ակումբի մոտ շատ անհանգիստ վիճակ էր: «Ցերեկվանից բարձր երաժշտություն էր միացրած: Ասում էին, որ ինչ-որ ընտանեկան միջոցառում է, բայց հետո ինչ-որ տղամարդիկ դուրս եկան, իրար վրա գոռգռացին, իրար ապտակեցին, հետո էլի հետ գնացին: Դե, գիշերն էլ արդեն կրակոցներ լսեցինք»,- պատմեց կինը»,- գրում է «Հայկական ժամանակ»-ը:

После предыдущей полуночи на одной из центральных площадей Еревана – Площади Сахарова, прозвучали выстрелы. Об этом сообщает газета «Айкакан жаманак», ссылаясь на свидетельства очевидцев.
«Однако об этом в Полиции Армении ничего не зафиксировано. Житель одного из близлежащих зданий сообщил нашему корреспонденту, что стрелявший - из известных олигархов, и в этом причина не регистрации инцидента в Полиции.
Сотрудники расположенных на Площади Сахарова магазинов, клубов, автостоянок, услышав наши вопросы, вчера отказались ответить, утверждая, что «ничего не видели, ничего не слышали». Позднее нам удалось побеседовать с одним мужчиной, который, попросив не называть его имя, рассказал, что инцидент произошел около 2 – 3 часов. Из ночного клуба «Дуос» вышел один мужчина с русской танцовщицей. Между ними разгорелся спор, после чего мужчина разорался, снял оружие, один раз выстрелил в направлении женщины, три раза выстрелил в воздух, затем, потащив ее за волосы, стал ударять головой по бордюру тротуара. По словам очевидца, этот мужчина был очень похож на одного из депутатов – олигархов парламента. А жительница одного из зданий на площади рассказала, что предыдущим днем перед этим ночным клубом все время было неспокойно. «Еще днем была включена громкая музыка. Говорили, что какое-то семейное мероприятие, но потом вышли какие-то мужчины, закричали друг на друга, обменялись пощечинами, возвратились обратно. А уже ночью услышали выстрелы» », - пишет издание.