Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Կարինե Ղազինյանը տեղի Հայ ուսանողների միությունների հրավերով, մարտի 15-ին եւ 22-ին այցելել է Օքսֆորդի եւ Քենթի համալսարաններ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցելությունների ընթացքում դեսպան Կարինե Ղազինյանը հայ ուսանողների հետ քննարկել է Միացյալ Թագավորությունում հայ երիտասարդներին վերաբերող խնդիրները:
Քենթի համալսարանում դեսպան Ղազինյանը ելույթ է ունեցել նաեւ Հայ ուսանողների միության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը: Դեսպան Ղազինյանը ներկայացրել է Հայաստանի առջեւ առկա մարտահրավերները, անդրադարձ կատարել Հայաստանի պատմությանը, ելույթ ունեցել մեր երկրում ընթացող զարգացումների, արտաքին քաղաքականության եւ մասնավորապես Միացյալ Թագավորության հետ հարաբերությունների մասին, ինչպես նաեւ անդրադարձավ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործընթացին:

Посол Армении в Великобритании и Северной Ирландии Карине Казинян по приглашению местного Союза армянских студентов 15 и 22 марта посетила Оксфордский и Кентский университеты.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении, Карине Казинян обсудила со студентами вопросы, касающиеся армянской молодежи в Великобритании.
В Кентском университете Казинян выступила с речью на мероприятии, организованном Союзом армянских студентов. Она представила брошенные Армении вызовы, коснулась истории Армении, международного признания Геноцида армян, затронула протекающие в нашей стране процессы, внешнюю политику в целом и отношения с Великобританией в частности.