Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Կարինե Ղազինյանը տեղի Հայ ուսանողների միությունների հրավերով, մարտի 15-ին եւ 22-ին այցելել է Օքսֆորդի եւ Քենթի համալսարաններ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցելությունների ընթացքում դեսպան Կարինե Ղազինյանը հայ ուսանողների հետ քննարկել է Միացյալ Թագավորությունում հայ երիտասարդներին վերաբերող խնդիրները:
Քենթի համալսարանում դեսպան Ղազինյանը ելույթ է ունեցել նաեւ Հայ ուսանողների միության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը: Դեսպան Ղազինյանը ներկայացրել է Հայաստանի առջեւ առկա մարտահրավերները, անդրադարձ կատարել Հայաստանի պատմությանը, ելույթ ունեցել մեր երկրում ընթացող զարգացումների, արտաքին քաղաքականության եւ մասնավորապես Միացյալ Թագավորության հետ հարաբերությունների մասին, ինչպես նաեւ անդրադարձավ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործընթացին:

YEREVAN. – On the invitation of the Armenian students’ unions in Great Britain, Armenia’s Ambassador to UK Karine Ghazinyan paid visits to the University of Oxford and the University of Kent on March 15 and March 22.
During her visits, Ambassador Ghazinyan discussed with the students the matters concerning the Armenian students studying in Great Britain, MFA informed Armenian News-NEWS.am.
Also, Armenia’s ambassador delivered an address at the event which the Armenian Students’ Union organized at the University of Kent.
Ambassador Karine Ghazinyan presented Armenia’s current challenges, reflected on its history, spoke about the country’s ongoing reforms and foreign policy—specifically its relations with the United Kingdom—and looked into the Armenian Genocide’s international recognition process.