Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով, ապրիլի 3-4-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի Ֆինլանդիայի հանրապետության ԱԳ նախարար Էրկկի Տուոմիոյան:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի ընթացքում Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարարին կընդունեն Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը:
Ապրիլի 4-ին տեղի կուենան Հայաստանի եւ Ֆինլանդիայի արտգործնախարարների բանակցությունները, որոնց կհետեւի համատեղ մամուլի ասուլիս:
Էրկկի Տուոմիոյան կայցելի նաեւ Ծիծեռնակաբերդ ու ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

YEREVAN. – On the invitation of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Finland’s FM Erkki Tuomioja will pay a visit to Armenia on Tuesday and Wednesday.
During his stay, Tuomioja will be received by President Serzh Sargsyan and National Assembly Speaker Samvel Nikoyan, MFA informed Armenian News-NEWS.am.
On Wednesday, the Armenian and Finnish FMs will conduct talks, which will be followed by a joint news conference.
Also, Erkki Tuomioja will visit the Armenian Genocide Memorial and lay a wreath in memory of the Genocide victims.