Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերանը կրակել է իր ծոռին, որը փորձել էր նրան թալանել:
Երիտասարդի սպանությունն իրագործվել է Կեմերովի շրջանի Յագունովկա ավանում: Ըստ ոստիկանության տվյալների` 1991 թվականին ծնված երիտասարդի մարմինը գլխին հրազենային վնասվածքներով հայտնաբերվել էր երեքշաբթի գիշերը` ապրիլի 3-ին, ավանի տներից մեկում:
Ինչպես հաջողվել է պարզել, 1924 թվականին ծնված պատերազմի վետերանը հրացանից երկու անգամ կրակել է ծոռին, որը փորձել է տուն մտնել պատուհանից: Երիտասարդն ստացված վնասվածքներից մահացել է, վետերանից վերցվել է զենքը` երկփողանի հրացան եւ հրացան, որը պարգեւ էր տրվել պատերազմի ժամանակ, ինչպես նաեւ նրանց հետ 5 փամփուշտ, հայտնում է «Ինտերֆաքսը»:
Հաղորդվում է նաեւ, որ սպանվածը նախկինում դատված է եղել եւ բազմիցս գողություն է կատարել պապի տնից: Սպանության մեջ կասկածվող պապը չի ձերբակալվել, նրանից վերցված է ներկայանալու պարտավորություն:

Ветеран Великой Отечественной войны застрелил своего правнука, который пытался его ограбить.
Убийство молодого человека совершено в поселке Ягуновка Кемеровской области. По данным полиции, тело молодого человека 1991 года рождения с огнестрельными ранениями в голову было обнаружено в ночь на вторник, 3 апреля, в одном из домов поселка.
Как удалось установить, ветеран войны 1924 года рождения произвел два выстрела из ружья в правнука, пытавшегося залезть в дом через форточку. От полученных ранений молодой человек скончался, у ветерана изъято оружие – двуствольное ружье и наградное ружье, подаренное во время войны, а также пять патронов к ним, сообщает «Интерфакс».
Сообщается также, что убитый ранее был судим и неоднократно воровал из дома прадеда. Подозреваемый в убийстве дед не арестован, с него взято обязательство о явке.