«Միավորված հայեր» կուսակցությունն առաջիկա ընտրություններին հանդես է գալու այն պատասխանատվությամբ, որ իրենից սպասելիքը շատ մեծ է: Այդ մասին այսօր` ապրիլի 11-ին, «Անի» հյուրանոցում կազմակերպված «Ընտրամարտի» ժամանակ հայտարարել է կուսակցության ներկայացուցիչ Աշոտ Երանոսյանը:
«Հաշվի առնելով, որ «Միավորված հայեր» կուսակցությունն առաջին անգամ է մասնակցում խորհրդարանական ընտրությունների, գիտակցելով այս երեւույթը, կուսակցությունը, որպես նոր ուժ շատ բան է ասելու հասարակությանն, իր ընտրողներին, չկողմնորոշված զանգվածին»,- նշել է նա եւ ասել. «Երրորդ ուժ, Նոր ուժ, նոր դեմքեր»:
Նրա խոսքով, կուսակցությունը ակտիվ նախապատրաստական աշխատանքներ է իրականացնում: «Ծրագրվում են առանձին հանդիպումներ շրջաններում, նաեւ մեթոդիկ մեկնաբանություններ, առանձին ներկայացում: Հիմնականում մեր ընտրազանգվածը մտավորականությունն է, հանրապետության ինտելեկտուալ կարողությունը: Ուստի համարում ենք, որ մեր ընտրազանգվածը նախապես հայտնի է, եւ նրա հետ էլ աշխատելու ենք»,- ասել է Աշոտ Երանոսյանը:

YEREVAN. – In the upcoming parliamentary elections the United Armenians Party will come forth with the accountability that there is a huge expectation from it, the Party representative Ashot Yeranosyan stated during Wednesday’s political debate.
“Considering that the United Armenians Party is running in the parliamentary elections for the first time, the Party, as a new force, will say a lot to the body politic,” he noted, and added that their slogan is “New word, new voice, new force!”
In his words, the party is actively preparing for the elections.
“We are planning [to hold] meetings in the regions, also, methodical comments, [and] separate presentations. For the most part, our electorate is the intelligentsia. So, we consider our electorate to be apparent beforehand, and we will work with it,” Ashot Yeranosyan said.