Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը վստահ է, որ Արտաշատի թիվ 17 ընտրատարածքում ինքը կընտրվի պատգամավոր: Այս մասին, այսօր` ապրիլի 16-ին, տեղի ունեցած քննարկման ժամանակ նշեց ինքը` Տիգրան Կարապետյանը: Նա դժգոհեց, որ  իրենց ընտրատարածքում երեխաներին ներգրավում են նախընտրական հանդիպումներին, մարդկանց ստիպողաբար են բերում հանդիպումների, Արարատի մարզպետը պահանջում է, որ իրենց թեկնածուին ձայն տան:
«Փողի շունչը դեռ չեն զգացել, բայց բոլորը սպասում են դրան»,-ասաց Կարապետյանը, նկատելով, որ դրանով նվաստացնում են ժողովրդին, բայց համոզված է, որ այդ պարագայում էլ իրենք կհաղթեն, քանի որ իրոք  «տիրություն են անելու» ժողովրդին եւ նրանց ձայնին:
Ասուլիսին հրավիրված ՕԵԿ-ական թեկնածու Տիգրան Ղալեչյանն էլ իր խոսքում նշեց, որ առաջադրվել է, որ ժողովուրդը թացը չորից տարբերի:  Արձագանքելով այդ հայտարարությանը,  Տիգրան Կարապետյանն ասաց, որ այդ պարագայում ՕԵԿ-ը ձայն չի ստանա:
Ինչ վերաբերում ՀԱԿ-ին, Տիգրան Կարապետյանն ի սրտե ցանկանում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հաղթի թիվ 7 ընտրատարածքում: Նա նկատեց, որ Մալաթիա-Սեբաստիա շրջանում երեկվա միջադեպի ժամանակ միայն կանայք են դեմ դուրս եկել Նիկոլ Փաշինյանին, այդ կանանց անվանելով «Բե-տե-էռ»-ներ: «Իսկ «Բե-տե-էռ» արտահայտությունը սովորել են հենց ՀԱԿ-ից եւ ժամանակին էլ իմ հանրահավաքին են «Բե-տե-էռ»-ներ բերել»,- հշեց Կարապետյանը:
Ինչ վերաբերում է «Ժառանգությանը»,- ԺԿ ղեկավարը կարծիք հայտնեց, որ այդ ուժին «խուռդել են», չբացատրելով, թե ինչ նկատի ունի:
Նշենք, որ թիվ 17 ընտրատարածքում առաջադրված թեկնածուներն են. Տիգրան Կարապետյան (ԺԿ), Մանվել Հայրապետյան (ՀՅԴ), Կարինե Պողոսյան (ՀՀԿ) եւ Գագիկ Ներսիսյան (ՀԱԿ):

Председатель Народной партии Тигран Карапетян уверен в своей победе в 17-ом избирательном округе Арташата в ходе парламентских выборов в Армении. Об этом заявил 16 апреля сам Тигран Карапетян во время обсуждения с участием представителей партий и СМИ.
Он выразил недовольство тем, что в их избирательном округе на предвыборные встречи сгоняют детей, принудительно привозят людей, губернатор Араратской области требует, чтобы голоса отдали за их кандидата.
«Деньгами пока не пахнет, но все ждут этого», - сказал Карапетян, заметив, что этим унижают народ, но уверен: и в этом случае они победят, так как действительно собираются поддержать народ и его голоса.
Другой участник встречи - кандидат от партии «Оринац еркир» Тигран Галечян, в своем слове отметил, что он баллотируется, чтобы народ смог отличить зерна от плевел. В ответ на это заявление Тигран Карапетян сказал, что в таком случае партия «ОЕ» не получит голосов.
Что же касается Армянского национального конгресса, Тигран Карапетян от всего сердца желает победы Николу Пашиняну в избирательном округе N7. Женщин, участвовавших накануне в инциденте с Пашиняном в столичном районе Малатия-Себастия, он «бе-те-эрами». «А выражению «бе-те-эр» мы научились именно у АНК, в свое время и на мои митинги приводили их», - отметил Карапетян.
Что же касается «Наследия», лидер НП выразил мнение, что эту силу «разменяли», не объяснив, что он имеет в виду.
Отметим, что в 17 избирательном округе выдвинутыми кандидатами являются: Тигран Карапетян (НП), Манвел Айрапетян (АРФД), Карине Погосян (РПА) и Гагик Нерсисян (АНК).