Ձեզ թվում է, թե ես ամբողջ օրը նստած ձեր ասած մարդկանց հայտարարություններն եմ կարդո՞ւմ։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 7–ին, կառավարությունում ճեպազրույցի ժամանակ նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը այսօր հայտարարել է, որ ՀՀ վարչապետը մեկ տարի առաջ Չինաստանում փորձել է ռեստորաններից մեկում հալյուցինացիա առաջացնող սունկ, շատ է հավանել, մեկ տոննա բերել է և հիմա ամեն օր ուտում է։
«Կներեք, բայց ես մի քիչ ավելի կարևոր գործեր ունեմ։ Եթե կան հայտարարություններ, որոնց պետք է արձագանքել, մեր թիմը ինձ կտեղեկացնի արձագանքելու անհրաժեշտության մասին։ Մի անհանգստացեք, արձագանքը չի ուշանա բոլոր այն դեպքերում, երբ արձագանքելու անհրաժեշտություն կտեսնենք։ Ես ուղղակի չեմ լսել այդ հայտարարությունները, չեմ կարող ոչ մի բան ասել, այդ թվում այն պատճառով, որ մի քիչ սովորականից ավելի շատ զբաղված եմ եղել ձեզ հայտնի հանգամանքների բերումով»։
Ավելի ուշ Փաշինյանը Facebook–ի իր էջում «լայվ» է մտել և հայտարարել. «Ինձ ցույց տվեցին Կալուգացի օլիգարխի տխմար հայտարարությունը մի տոննա հալուցինացիա առաջացնող սնկերի վերաբերյալ։ Բնականաբար դատի եմ տալու Կալուգացի օլիգարխին և բառիս իրավական իմաստով մի տոննա հալուցինացիա առաջացնող սնկեր կերցնելու կալուգացի օլիգարխին։ Կներեք կոշտ բառապաշարիս համար, բայց ի վերջո ամեն ինչ չափ ու սահման ունի»։

Вам кажется, что я весь день сижу и читаю заявления людей, которых вы назвали? Об этом заявил в беседе с журналистами 7 мая премьер-министр Никол Пашинян, комментируя заявление лидера «Сильной Армении» Самвела Карапетяна о том, что Пашинян год назад в Китае попробовал в одном из ресторанов вызывающий галлюцинации гриб, который ему очень понравился, и он привез целую тонну, которую потребляет ежедневно.
«Извините, но у меня есть дела поважнее. Если есть заявления, на которые нужно реагировать, моя команда сообщит мне о необходимости. Не беспокойтесь, реакция не задержится во всех тех случаях, когда мы сочтем необходимым ответить. Я просто не слышал данных заявлений, поэтому не могу ничего сказать, в том числе и потому, что в последнее время был немного больше обычного занят по известным вам обстоятельствам», - сказал Пашинян.
Чуть позже премьер-министр Армении Никол Пашинян вышел в прямой эфир на своей странице в «Facebook» и заявил: «Мне показали глупое заявление калужского олигарха о тонне грибов, вызывающих галлюцинации. Естественно, я подам в суд на калужского олигарха и в буквальном правовом смысле слова накормлю калужского олигарха тонной грибов, вызывающих галлюцинации. Извините за мою резкую лексику, но, в конце концов, всему есть предел».