WizzAir-ի «Let’sGetLost» արշավի հերթական թողարկման մասնակիցները, որոնք օդանավ էին բարձրացել՝ չիմանալով իրենց վերջնական ուղղությունը, ժամանել են Երևան, Հայաստան։
Առեղծվածային թռիչքը մեկնել էր Լոնդոնից, և համախմբել էր ճանապարհորդներին, սոցիալական հարթակներում հայտնի անձանց (ինֆլուենսերների), լրագրողների և արկածասերների՝ WizzAir-ի ամենահայտնի փորձառական արշավներից մեկի շրջանակում։
Զբոսաշրջիկների առաջին կանգառը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահն էր։Միջոցառման աջակիցըIDBank-ն էր։ Բանկի համար սա հերթական հնարավորությունն էր՝ աջակցելու նախագծերի, որոնք Հայաստանը դիրքավորում են որպես բացահայտումների ու նորարարությունների երկիր։
IDBank-ի Էկոհամակարգի զարգացման և գործընկերների հետ համագործակցության բաժնի ղեկավար Գոհար Ղուկասյանի խոսքով՝ IDBank-ը միշտ ուշադրության կենտրոնում է պահում ներգնազբոսաշրջության զարգացմանն աջակցելը․ «Մեզ համար յուրաքանչյուր զբոսաշրջիկիդրական փորձառություն մեկ քայլով նպաստում է Հայաստանի միջազգային ճանաչմանը։ Տուրիզմն այսօր ամբողջական փորձառություն է, որի ընթացքում կարևոր է վճարային զարգացած Էկոհամակարգի առկայությունը երկրում, որը կհեշտացնի Հայաստան ժամանած յուրաքանչյուր զբոսաշրջիկի առօրյան այստեղ։ IDBank-ում մենք ստեղծել և մշտապես զարգացնում ենք այդ էկոհամակարգը՝ մեր հյուրերին առաջարկելով անվտանգ և ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ», - ասաց Գոհար Ղուկասյանը։
Բացի ներգնազբոսաշրջության զարգացումից՝ IDBank-ը չի մոռանում նաև պարբերաբար նոր առաջարկներով ներկայանալ արտագնա զբոսաշրջության սիրահարներին․ IDBank-ի պրեմիում դասի քարտերով մինչև 2026թ․ հունիսի 30-ը ավիատոմսեր գնելիս քարտապանները կարող են ստանալ մինչև 25% idcoin` առավելագույնը հանրագումարային 25 000 idcoin տվյալ օրացուցային ամսում կատարված վճարումների համար (հարկումից հետո)՝ անկախ քարտերի քանակից։ Արշավի բոլոր մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Ծրագրի ընթացքում մասնակիցները կայցելեն Հայաստանի մի շարք կարևոր տեսարժան վայրեր՝ ծանոթանալով երկրի հարուստ պատմությանը, մշակույթին, գաստրոնոմիային և զբոսաշրջային ներուժին։

Participants of the latest edition of Wizz Air’s “Let’s Get Lost” campaign — travelers who boarded a flight without knowing their final destination — have arrived in Yerevan, Armenia.
The mystery flight departed from London, bringing together travelers, influencers, journalists, and adventure seekers as part of one of Wizz Air’s most popular experiential campaigns.
The tourists’ first stop in Armenia was the National Gallery of Armenia. The event was supported by IDBank, for whom this became another opportunity to support initiatives that position Armenia as a country of discovery and innovation.
According to Gohar Ghukasyan, Head of Ecosystem and Partnership Development Unit at IDBank, supporting the development of inbound tourism remains one of the Bank’s priorities:
“For us, every positive tourist experience contributes to strengthening Armenia’s international recognition. Today, tourism is a comprehensive experience, where the availability of an advanced payment ecosystem plays a crucial role in making everyday life easier for visitors arriving in Armenia. At IDBank, we have created and continue to develop this ecosystem by offering our guests secure and modern technological solutions,” said Gohar Ghukasyan.
In addition to supporting inbound tourism, IDBank also continues to introduce special offers for outbound travel enthusiasts. Until June 30, 2026, IDBank premium cardholders purchasing airline tickets can receive up to 25% idcoin. Each cardholder can receive up to a maximum of 25,000 idcoins per month (after taxation), regardless of the number of cards they hold. Full details of the campaign are available here.
During the program, participants will visit some of Armenia’s key landmarks, gaining insight into the country’s rich history, culture, gastronomy, and tourism potential.