Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանն իր համախոհների հետ մայիսի 15-ին Ապարանում նախընտրական քարոզարշավն է անցկացրել։
Ընտրողների հետ զրույցում նա հիշեցրել է բազմազավակ ընտանիքների համար նախատեսված բնակարանային ծրագրի մասին։
«Մենք առաջարկում ենք ընտանիքներին մարզերում բնակարան տրամադրել՝ հաշվարկ անելով յուրաքանչյուր չորրորդ և հաջորդ երեխայի համար», — նշել է Անանյանը։
Նա նաև հայտնել է, որ «Միասնության թևեր» կուսակցությունը պայքարի մեջ է մտել իշխանափոխության նպատակով։ Դրա հետ կապված՝ ընտրողները կուսակցության ներկայացուցիչներին հաղթանակ են մաղթել ընտրություններում։
Կուսակցության անդամներն այցելել են իրենց կյանքը հանուն հայրենիքի տված հերոսների շիրիմներին։
Այստեղ Անանյանը հիշեցրել է Փաշինյանի խոսքերը, թե ղարաբաղյան պայքարը «մեզ պետք չէ»։ «Նա նույնիսկ «Արցախ» բառը չի կարող արտասանել։ Նա ասում է, թե դա մեծ պատրանք էր, ասում է. «Ո՞վ է ասել, որ Ղարաբաղը մերն է եղել, ո՞վ է ասել, որ մենք 5 000 կյանք ենք տվել»։ Քարոզարշավի մեխն այն է, որ ցույց տանք նրա իրական դեմքը։ Մեր նպատակն այն է, որ ընտրություններում նրան ասենք, թե ինչ ենք մտածում նրա մասին»։
«Ընկած հերոսները շատ առումներով մեզանից ավելի երջանիկ են, քանի որ նրանք չեն տեսել, թե ինչ է կատարվում Հայաստանում 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո։ Սա փորձություն է մեզ համար, մենք պետք է իրականացնենք իշխանափոխություն», — նշել է Անանյանը։

Former chairman of the State Revenue Committee of Armenia, Davit Ananyan, and his supporters held a election campaign in Aparan city on Friday.
Speaking with voters, Ananyan reminded about the housing program intended for large families in Armenia.
“We propose to provide families with apartments in the provinces, calculating for every fourth and subsequent child [born in a family],” Ananyan noted.
He added that the Wings of Unity party has entered the battle for changing power in Armenia. In this regard, voters wished the party representatives victory in the June 7 parliamentary election.
Also, the party members visited the graves of heroes who gave their lives for the homeland.
Here, Ananyan recalled Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent words that “we don’t need” the Artsakh (Nagorno-Karabakh) struggle.
“He [i.e. Pashinyan] can’t even utter the word ‘Artsakh.’ He says it was a big illusion, he says: ‘Who said that Karabakh was ours. Who said that we gave 5,000 lives?’ The main point of the [election] campaign is that we show his true face. Our goal is to tell him in the elections what we think of him,” Ananyan added.
“The fallen heroes are in many ways happier than us, because they have not seen what is happening in Armenia after November 9, 2020. This is a test for us, we must implement a change of power,” noted Davit Ananyan.