Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիրը կստորագրվի լրացումներով, որոնցով կապահովվի խաղաղությունը։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանի երկրորդ նախագահ, վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը՝ նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում ընտրողների հետ եզրափակիչ հանդիպման ժամանակ։
«Վստահ եղեք՝ դա հնարավոր է, և մենք դա կանենք։ Մենք Հայաստանը տեսնում ենք որպես ժամանակակից արդյունաբերական երկիր, տարածաշրջանում ամենաարդյունավետ զարգացող երկիրը, զարգացած գյուղատնտեսությամբ և ֆինանսական համակարգով։ Կրկին կդառնանք տարածաշրջանի ներդրումների համար ամենագրավիչ երկիրը։ Եղել ենք և կրկին կդառնանք։
Մենք չենք պայքարելու մեր սեփական պատմության, Արարատի ՝ լեռան, ոչ թե Միրզոյանի, Հայ Առաքելական եկեղեցու, ինքնության դեմ», - հայտարարել է քաղաքական գործիչը։
«Խոստանում եմ, որ կունենանք ամենաուժեղ, կայուն երկիրը՝ բովանդակությամբ հետաքրքիր, հիմնված ազգային արժեքների համակարգի վրա, որտեղ քաղաքացին չի մտահոգվի անվտանգության հարցերով, դրանով պետք է զբաղվեն իշխանությունները, ոչ թե քաղաքացին», - շարունակել է Քոչարյանը։
Նրա խոսքով՝ սա կլինի երկիր, որը ստիպված չի լինի պայքարել անվերջ ճգնաժամերի դեմ, որտեղ պետական ծառայողը ստիպված չի լինի կատարել ապօրինի հրամաններ՝ աշխատանքը չկորցնելու համար։
Քոչարյանն ընդգծել է՝ Հայաստանում չկա մեկ այլ քաղաքական գործիչ, որն ունենա այսպիսի փորձ անվտանգության, կառավարման և խոշոր բիզնեսում աշխատանքի ոլորտներում։ «Սա եզակի փորձ է, և ես պատրաստ եմ այն, իմ ժամանակը, նյարդերը, ամեն ինչ նվիրել մեր երկրի հաջողությանը։ Այս փորձին ավելացրեք թիմը՝ ուժեղ, համարձակ, պատրաստ՝ արհեստավարժորեն երկիրը դեպի ապագա առաջնորդելու։ Մենք պատրաստ ենք պատասխանատվություն ստանձնել երկրի ապագայի համար և դա կանենք», - եզրափակել է Քոչարյանը։

The peace treaty with Azerbaijan will be signed with amendments that will ensure peace. Second President of Armenia and the candidate for prime minister of the "Armenia" bloc, Robert Kocharyan, on Friday announced this during the final meeting with voters within the framework of the parliamentary election campaign.
"Be sure it is possible, and we will do it. We see Armenia as a modern industrial country, the most productive developing country in the region, with a developed agriculture and financial system. We will again become the most appealing country for investments in the region; we have been and will be again. We will not fight against our own history, against Mount Ararat, not [Armenian FM Ararat] Mirzoyan, the Armenian Apostolic Church, the [Armenian] identity," the politician stated.
“I promise that we will have the strongest, most stable country, interesting in content, based on a system of national values where citizens will not worry about security issues, the authorities should deal with this, not the citizens,” Kocharyan continued.
According to him, Armenia will be a country that will not have to fight endless crises, where a civil servant will not have to carry out illegal orders in order not to lose his job.
Kocharyan said that there is no other politician in Armenia who has as much experience as him in security, management, and work in big business.
“This is a unique experience, and I am ready to devote it, my time, nerves, everything to the success of our country. Add to this experience a team: strong, courageous, ready to professionally lead the country into the future. We are ready to take responsibility for the future of the country, and we will do it,” he added.