Ռուսաստանում ընդդիմության ակտիվիստները հայտնում են, որ մայիսի 6-ին Մոսկվայի կենտրոնում «Միլիոնների երթից» հետո մայրաքաղաքի տարբեր ՆԳ-ի բաժանմունքներ են բերվել 650 մարդ: Ձերբակալվածների մի մասն արդեն բաց է թողնվել, մյուսները դեռեւս գտնվում են բաժանմունքներում:
Մայիսի 6-ի երեկոյան իրավապահ մարմինները հայտնել էին «Միլիոնների երթում» մոտավորապես 450 ձերբակալվածների մասին: Նրանց շարքում էին նաեւ «Ձախ ճակատի» համակարգող Սերգեյ Ուդալցովը, որը ներկայումս տեղափոխվել է հիվանդանոց, Ալեքսեյ Նավալնին, որին երկուշաբթի առավոտյան տեղափոխելու են հաշտարար դատարան, Բորիս Նեմցովը, որը տուգանվել է 1 հազար ռուբլով եւ այլք:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մոսկվայի կենտրոնում կիրակի օրը բախման հետեւանքով տուժել են 17 ընդդիմադիրներ եւ շուրջ 20 ոստիկաններ: Բժիշկները նշել են, որ վիրավորների մոտ հիմնականում քերծվածքներ են եղել, մի քանիսի մոտ կտրված վերքեր են հայտնաբերվել, հաղորդում է «Ռոսբալտը»:
ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, հղում անելով Մոսկվայի ոստիկանությանը, ճշտում է, որ «Միլիոնների երթ» -ում տուժել են իրավապահ մարմինների 29 աշխատակիցներ:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am -ը, Մոսկվայում մայիսի 6-ին տեղի ունեցած ռուսական ընդդիմության «Միլիոնների երթ» ակցիան ավարտվել էր զանգվածային հրմշտոցով, կռվով եւ ձերբակալություններով: Բոլոտնայայում նախատեսված հանրահավաքն այդպես էլ տեղի չունեցավ, ոստիկաննեի եւ բողոքողների միջեւ բազմաթիվ բախումներ տեղի ունեցան, որոնք ավարտվեցին ցուցարարներին ցրելով եւ զանգվածային ձերբակալություններով:

Активисты оппозиции в России сообщают, что после «Марша миллионов» в центре Москвы 6 мая различные ОВД столицы были доставлены порядка 650 человек. Некоторые из задержанных уже отпущены домой, другие все еще находятся в целом ряде отделов.
Вечером 6 мая правоохранительные органы сообщали приблизительно о 450 задержанных на «Марше миллионов». В их число попали и координатор «Левого фронта» Сергей Удальцов, в настоящий момент госпитализированный, Алексей Навальный, которого утром в понедельник повезут в мировой суд, Борис Немцов, оштрафованный на 1 тыс. рублей, и другие.
Ранее сообщалось, что в результате столкновений в центре Москвы в воскресенье пострадали 17 оппозиционеров и около 20 полицейских. Как отметили медики, в основном, у раненых ушибы и ссадины, у некоторых обнаружены резаные раны, передает «Росбалт».
ИТАР-ТАСС со ссылкой на полицию Москвы уточняет, что в ходе пресечения правонарушений на «Марше миллионов» пострадали 29 сотрудников правоохранительных органов.
Как сообщило Новости Армении –NEWS.am ранее, акция российской оппозиции «Марш миллионов», прошедшая в Москве 6 мая, закончилась массовой давкой, дракой и задержаниями. Запланированный митинг на Болотной так и не состоялся - между полицейскими и протестующими произошли многочисленные стычки, закончившиеся разгоном митингующих и массовыми арестами.