Բազմաչարչար Նորագավթի էստակադան վստա՞հ եք, որ մենք ենք կառուցում, կարող է բլոգերնե՞րն են կառուցում։ Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 7–ին, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ հեգնանքով հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ դիմելով Երևանի ներդրումային ԾԻԳ-ի տնօրեն Անետա Բաբայանին։
Վերջինս նշեց, որ Նորագավթի հատվածի էստակադայի կառուցման մեկնարկը նտրվել է, կապալառուն և վերահսկող կազմակերպություններն հայտնի են և այս շաբաթ մեկնարկելու են շինարարարկան աշխատանքները, քանի որ որոշակի ֆինանսավորում է տրամադրվել Երևանի բյուջեից։
Անետա Բաբայանը կանխատեսեց, որ բլոգերները շուտով կսկսեն նաև դրա մասին խոսել. «Նման փորձեր տեսել ենք։ Անկեղծ ասած, շատ հետաքրքիր է ստացվում, որ բավականին ակտիվ խոսակցության արդյունքներում կառուցվում են ճանապարհներ, սա հետաքրքիր մեթոդ է»,–ասաց նա։
Ավինյանը շարունակեց հեգնանքը. «Խնդրենք, որ էս էստակադան էլ կառուցեն, արագ տեմպ տան էս աշխատանքներին, թե չէ ինչ-որ դանդաղում ենք»։

Вы уверены, что многострадальную эстакаду в Норагавите строим мы, а не блогеры? Об этом сегодня, 7 сентября, с иронией заявил мэр Еревана Тигран Авинян в ходе оперативного совещания в мэрии Еревана, обращаясь к директору инвестиционного ГНКО Еревана Анете Бабаян.
Последняя отметила, что дан старт строительству эстакады на участке Норагавита, определены подрядчик и надзорные организации, и уже на этой неделе начнутся строительные работы, поскольку из бюджета Еревана выделено определённое финансирование.
Анета Бабаян предположила, что блогеры вскоре начнут говорить и об этом: «Мы уже видели подобные попытки. Честно говоря, получается очень интересно, что в результате довольно активного обсуждения строятся дороги — это интересный метод», — сказала она.
Авинян продолжил иронично: «Давайте попросим, чтобы и эту эстакаду тоже построили, придали этим работам быстрый темп, а то мы что-то затягиваем».