«Միսս ԱՄՆ 2012» մրցույթի հաղթող է դարձել 19-ամյա Օլիվիա Քալփոն` Ռոդ Այլենդ նահանգից: Նա կներկայացնի ԱՄՆ-ն «Միսս Տիեզերք» մրցույթում:
Բացի ավանդական մրցույթից, թեկնածուները պատասխանել են Twitter-ում ուղարկված հարցերին: Հաղթողին հարցրել էին, թե ինչպես է նա վերաբերվում մրցույթին տրանսվիստիտների մասնակցությանը: Օլիվիան պատասխանել է, որ նման հաղթանակը արդար չէր համարի, սակայն պատրաստ է համաձայնել նման արդյունքին, քանի որ «հավատում է, որ սա ազատ երկիր է»: Հարցը տրվել էր կապված այն բանի հետ, որ 2012 թվականի մայիսին Ջենա Տալակովային, որը նախկինում տղամարդ էր, հաջողվել էր հասնել «Միսս Կանադա» մրցույթին մասնակցության իրավունքին: Տալակովան ընդգրկվել էր ամենագեղեցիկ 12 աղջիկների ցանկում, սակայն եզրափակիչ հնգյակում չէր հայտնվել, հայտնում է FreeSMI.by-ը:
Օլիվիա Քալփոն Բոստոնի համալսարանի 2-րդ կուրսի ուսանողուհի է: Նա գիտի իտալերեն եւ նվագում է թավջութակ: Օլիվիան մեծացել է պրոֆեսիոնալ երաժիշտների ընտանիքում:

Победительница конкурса «Мисс США 2012» стала 19-летняя Оливия Калпо из штата Род-Айленд. Она будет представлять США на конкурсе «Мисс Вселенная».
Кроме традиционных конкурсов, претенденткам пришлось отвечать на вопросы, присланные в Twitter. У победительницы спросили, как она относится к участию в конкурсе трансвестита. Оливия ответила, что не считала бы подобную победу справедливой, однако готова согласиться с таким результатом, так как «верит, что это свободная страна». Вопрос был задан в связи с тем, что в мае 2012 года Дженна Талакова, которая ранее была мужчиной, добилась права участвовать в конкурсе «Мисс Канада». Талакова вошла в число 12 наиболее красивых девушек, но в пятерку финалисток не попала, сообщает FreeSMI.by.
Оливия Калпо студентка 2-го курса Бостонского университета. Она знает итальянский язык и играет на виолончели. Оливия выросла в семье профессиональных музыкантов.