ԱՄՆ արեւմուտքում ավելի քան 800 հրշեջներ փորձում են մարել անտառային հրդեհը, որը մեկ օրում երկու անգամ ուժգնացել է:
Կոլորադո-Սփրինգս քաղաքի ավելի քան 32 հազար բնակիչներ իշխանությունների հրահանգով պետք է լքեն իրենց տները, հաղորդում է BBC-ն:
Տարերքի դեմ պայքարին հրշեջներին օգնում են ազգային գվարդիայի զինվորներն ու հարյուրավոր կամավորներ:
Նախօրեին մամուլի ասուլիսում քաղաքի հրշեջ վարչության ղեկավար Ռիչարդ Բրաունը հայտարարել է, թե «Կոլորադո-Սփրինգսի մերձակայքում էպիկական մասշտաբի կրակե փոթորիկ է»:
Օդերեւութաբանների կանխատեսումները հուսադրող չեն, առաջիկա օրերին հորդառատ անձրեւներ չեն լինի, մի քանի նահանգներում արտակարգ դրություն է մտցվել:

На западе США более 800 огнеборцев пытаются справиться с лесными пожарами, площадь которых за сутки выросла в два раза. Более 32 тыс. жителей города Колорадо-Спрингс по распоряжению американских властей должны покинуть свои дома в ближайшее время, передает BBC.
В борьбе со стихией пожарным помогают военнослужащие национальной гвардии и сотни добровольцев.
Накануне в ходе пресс-конференции глава пожарного управления города Ричард Браун заявил, что вблизи Колорадо-Спрингс разразилась «огненная буря эпических масштабов».
Тем временем синоптики сделали неутешительный прогноз: рассчитывать на проливные дожди в ближайшие дни не приходится. В нескольких западных штатах введен режим чрезвычайной ситуации, передает РБК.