Հոլանդական Nos հեռուստաալիքի վեցժամյա լուրերի թողարկման ժամանակ  Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը ցուցադրվել է  վերին շրթունքին սեւ եզրագծով, որը հիշեցրել է Ադոլֆ Հիտլերի բեղերը:
Ինչպես Metro-ին հղում անելով հաղորդում է  «Լենիզդատը», նման էֆեկտ է ստացվել տեսագրությանը զուգահեռ ալիքի գրաֆիկայի կարգավորման ժամանակ: Դա տեղի է ունեցել, երբ հաղորդավարն սկսել է պատմել Գերմանիայի կանցլերի եւ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի հանդիպման մասին, եւ նրա հետեւում սկսել են ցուցադրել Մերկելի կադրերը:  Անգելա Մերկելի «բեղերին» ուշադրություն են դարձրել Twitter-ի օգտվողները եւ գրել են  այդ մասին:
Այդ դեպքը հրավիրել է նաեւ հանդիսատեսների ուշադրությունը, քանի որ մամուլում Մերկելին բազմիցս համեմատել են Ադոլֆ Հիտլերի հետ  քաղաքական խիստ դիրքորոշման համար: Օրինակ, 2008 թվականին Վենեսուելայի նախագահ Ուգո Չավեսը Մերկելին անվանել էր Հիտլերի քաղաքական հետնորդ:

В эфире выпуска шестичасовых новостей голландского телеканала Nos канцлер Германии Ангела Меркель была показана с полосой над верхней губой, которая напоминала усы Адольфа Гитлера.
Как передает «Лениздат» со ссылкой на Metro, такой эффект получился при наложении графики канала поверх видео. Эффект возник, когда ведущий начал рассказывать о встрече канцлера Германии с президентом Франции Франсуа Олландом, и за его спиной стали показывать кадры с Меркель. На «усы» Ангелы Меркель обратили внимание пользователи Twitter и написали об инциденте.
Этот инцидент привлек внимание зрителей, так как в прессе Меркель не раз сравнивали с Адольфом Гитлером за ее жесткую политику. Например, в 2008 г. президент Венесуэлы Уго Чавес назвал Меркель политическим потомком Гитлера.