Պեկինում վերջին 50 տարում ամենաուժեղ հեղեղումների զոհերի թիվը հասել է 77-ի: Ավելի վաղ հաղորդվում էր 37 զոհի մասին:
77 մարմիններից 66-ի ինքնությունն արդեն պարզվել է: Նրանցից 5-ը փրկարարներ են, ովքեր օգնում էին բնական աղետից տուժածներին, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
Ուժեղ անձրեւները Չինաստանի մայրաքաղաքում սկսվել են հուլիսի 21-ի առավոտյան, իսկ արդեն օրվա երկրորդ կեսին օդերեւութաբանները հայտարարել են վտանգի երկրորդ աստիճանի մասին: Հուլիսի 22-ի առավոտյան անձրեւները դադարել են, բայց փրկարարները դեռ շարունակում են ջրհեղեղի հետեւանքների վերացման աշխատանքները, որի ընթացքում նոր դիակներ են հայտնաբերվում:

В Пекине в результате сильнейшего за 50 лет ливня число погибших увеличилось до 77 человек. Ранее сообщалось о 37 погибших.
Из 77 тел 66 уже идентифицированы. Пятеро из них – это спасатели, которые помогали жертвам природной катастрофы, сообщает «Газета.Ru».
Сильный дождь начался в столице Китая утром 21 июля, а уже во второй половине дня синоптики объявили об «оранжевом», втором по степени опасности, уровне угрозы. К утру 22 июля ливень уже закончился, однако спасатели продолжают разбор завалов, в ходе которого находят новые тела.
Из-за непогоды был закрыт международный аэропорт Шоуду, а городские дороги стали непригодны для легковых автомобилей.