Բաքվի մոտակայքում ուղեւորատար ավտոբուսի եւ գնացքի բախումից 6 մարդ է զոհվել: Այս մասին 1news.az-ին հայտնել է Ադրբեջանի Առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Գադիրլին:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 15 զոհի մասին:
Ինչպես 1news.az-ին հայտնել են Բաքվի քաղաքային վարչության ոստիկանությունից, Daewoo մակնիշի ուղեւորատար ավտոբուսի վարորդը, կորցնելով կառավարումը, հարվածել է գնացքին:
Trend գործակալության տվյալներով, դեպքի հետեւանքով ընդհանուր առմամբ տուժել է 41 մարդ: Բաքվի քաղաքային ոստիկանական բաժնմունքից հայտնել են, որ ավտոբուսի վարորդը ծանր վիրավոր է եւ գտնվում է հիվանդանոցում:
Նախնական տվյալներով, դժբախտ պատահարի պատճառ է դարձել ավտոբուսի վարորդի կողմից երթեւեկության կանոնների խախտումը:

В результате столкновения пассажирского автобуса с поездом на перегоне близ Баку погибли 6 человек. Об этом 1news.az сообщил глава пресс-службы министерства здравоохранения Азербайджана Анар Гадирли.
Ранее сообщалось о 15 погибших.
Как сообщили 1news.az в управлении полиции Гарадагского района Баку, водитель пассажирского автобуса Daewoo не справился с управлением, в результате чего автобус врезался в поезд.
По данным агентства Trend, всего в результате происшествия пострадал 41 человек. В прокуратуре Гарадагского района Баку сообщили, что водитель автобуса получил тяжелые травмы, но остался жив и находится в больнице.
По предварительным данным, причиной трагедии стало нарушение водителем автобуса правил дорожного движения.