Հայաստանի մայրաքաղաքում սեպտեմբերի 10-ին կբացվի Երեւանյան միջազգային երաժշտական VI փառատոնը: (ֆոտոռեպորտաժ)
Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբն իր աշնանային տարեշրջանը կսկսի այդ փառատոնի շրջանակում: Փառատոնի ծրագիրը, որը կշարունակվի մեկ ամիս, կազմված է սիմֆոնիկ եւ կամերային երաժշտական 11 համերգներից, ինչպես նաեւ աշխարհահռչակ երաժիշտների մի շարք մենահամերգներից:
Ինչպես եւ նախորդ տարիներին, համերգներից բացի փառատոնի շրջանակում երիտասարդ երաժիշտների համար կանցկացվեն վարպետության դասեր: Փառատոնը կսկսվի Ալեքսանդր Հարությունյանի եւ Օհան Դուրյանի հիշատակին նվիրված ելույթներով, այն կեզրափակի Միշել Լեգրանի 80-ամյակին նվիրված հոբելյանական համերգը: Մեծ երգահանն անձամբ կմասնակցի այդ ելույթին:
Փառատոնը Հայաստան է բերել նաեւ Բորոդինի անվան լարային լեգենդար քառյակին: Նրանք դասական երաժշտությունը գնահատող հանդիսատեսին կամերային երաժշտության երեկո կպարգեւեն, ինչպես նաեւ սիմֆոնիկ համերգով համատեղ ելույթ կունենան Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ` Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:

В столице Армении 10 сентября откроется VI Ереванский международный музыкальный фестиваль. (фоторепортаж)
Армянский государственный филармонический оркестр начнет свой осенний  сезон выступлением в рамках этого фестиваля. Программа фестиваля, который продлится месяц, состоит из 11 симфонических и камерных музыкальных концертов, а так же целого ряда сольных концертов всемирно известных музыкантов.
Как и в предыдущие годы, кроме концертов, в рамках фестиваля будут проведены мастер-классы для молодых музыкантов. Фестиваль начнется   с выступлений, посвященных памяти Александра Арутюняна и Огана Дурьяна, а завершит его юбилейный концерт, приуроченный к 80-летию Мишеля Леграна. Великий композитор лично примет участие в этом выступлении. Фестиваль также привел в Армению легендарный струнный квартет имени Бородина. Они подарят армянским ценителям классической музыки вечер камерной музыки, а так же выступят с симфоническим концертом совместно с Армянским государственным филармоническим оркестром под управлением Эдуарда Топчяна.