Թեեւ մոլեգնող «Սենդի» փոթորկի առկայությանը, երիտասարդ ամերիկացիները որոշել են հայտնվել տեղի հեռուստաընկերությունների եթերում՝ պարեր կազմակերպելով թղթակցի թիկունքի հետեւում:
Լրագրողը Նյու Ջերսիի նահանգի Աթլանտիկ-Սիթիիում ռեպորտաժ էր նկարահանում «Սենդի» փոթորկի մասին, երբ նրա թիկունքի հետեւում հայտնվել են երիտասարդ ամերիկացիների մի խումբ, որոնք սկսել են բոբիկ ոտքերով պարել:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ԱՄՆ-ի արեւելյան ափերը գրոհած «Սենդի» հազոր փոթփրիկի զոհերի թիվը հասել է 16-ի: Ավելի վաղ հաղորդվել էր 13 զոհի մասին: Ինչպես հայտնում է Chicago Tribune, Նյու Յորքում նահանգում աղետի հետեւանքով  զոհվել է 5 մարդ, ինչպես նաեւ Նյու Ջերսի քաղաքների եւ Մերիլենդ, Փենսիլվանիա եւ Արեւմտյան Վիրջինիա  նահանգների բնակիչներ:Մարդկանց մահվան հիմնական պատճառ են դարձել ծառերի,  ճանապարհային նշանների եւ գովազդային ցուցանակների  տապալումները:
Ինչպես փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին, ԱՄՆ-ի արեւելյան ափերին հասած փոթորիկը, հոկտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը թուլացել է մինչեւ մրրիկի աստիճան: Սակայն աղետի աստիճանի ֆորմալ  փոփոխությունները չեն խոսում  վտանգի իջեցման մասին. քամու ուժգնությունը  չի թուլացել  եւ հասնում է ժամում 135 կմ-ի:

Несмотря на бушующий ураган Сэнди несколько молодых американцев решили попасть в эфир одного из американских телеканалов, устроив танцы прямо за спиной репортера.
Журналист снимал репортаж об урагане Сэнди в Атлантик-Сити в штате Нью-Джерси, когда у него за спиной появилась компания молодых людей танцующих босиком в одних брюках.
Ранее Новости Армении-NEWS.am сообщало, что число жертв мощного урагана «Сэнди», обрушившегося на восточное побережье США, возросло до 16 человек. Как сообщает Chicago Tribune, из-за стихии погибли пять человек в штате Нью-Йорк, а также жители города Нью-Джерси, штатов Мэриленд, Пенсильвания, Коннектикут, Западная Виргиния и жительница канадского города Торонто. Основные причины гибели людей - падение деревьев, дорожных знаков, рекламных щитов.
Ураган, достигнув восточного побережья США в ночь на 30 октября, ослаб до шторма. Однако формальное изменение степени силы стихии не говорит о снижении опасности - скорость ветра не ослабевает и доходит до 135 километров в час.