Եգիպտոսում սարսափելի ավտոպատահարում, այս ժամի տվյալներով, 45 երեխա է զոհվել, եւս 9 մարդ ծանր վիրավորվել է։ Հիշեցնենք, Եգիպտոսի Ասյուտ նահանգում գնացքը բախվել էր դպրոցական ավտոբուսին։
«ՌԻԱ Նովոստիի» տեղեկացմամբ՝ ողբերգությունը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 8.00-ի սահմաններում (Երեւանի ժամանակով՝ 10.00)։ Առկա տվյալներով՝ Կահիրե-Ասուան երթուղին իրականացնող գնացքն ավտոբուսին բախվել է Մանֆալութ բնակավայրի երկաթուղային անցումներից մեկում։ Ավտոբուսում 60 դպրոցական կար։
Նահանգապետին կից ստեղծվել է միջադեպի պատճառները քննող հատուկ հանձնաժողով, ինչպես նաեւ զոհված դպրոցականների եւ տուժածների հարազատներին շտապ օգնություն ցուցաբերելու հանձնաժողով։

Жертвами страшного ДТП в Египте, по поступающим на данный момент сведениям, стали 45 детей, еще девять человек получили тяжелые ранения. Напомним, поезд протаранил школьный автобус в египетской провинции Асьют.
Как сообщает РИА Новости, трагедия произошла около 8.00 утра по местному времени (10.00 по Еревану). По имеющейся информации, поезд, следовавший по маршруту Каир-Асуан, столкнулся с автобусом на одном из железнодорожных переездов близ населенного пункта Манфалут. В автобусе находилось около 60 школьников.
При губернаторе провинции созданы специальная комиссия по расследованию причин инцидента, а также комитет по оказанию срочной помощи родственникам погибших школьников и пострадавшим.