Բրիտանացի ուսուցիչներին «փորձարկում են» աշակերտների սեռական դաստիարակությանն ուղղված նոր ներածական դասընթացի ուսուցման համար:
Այդ դասընթացով փորձագետները տարիքային աստիճանակարգ են սահմանել դպրոցականների համար: Կրտսերներին պետք է պատմվի, թե որն է տղաների եւ աղջիկների տարբերությունը: Առավել մեծերին բացատրել, որ հայտնի անձանց մկաններն ու բարակ իրանը սովորական մարդկանց մոտ քիչ է հանդիպում: Իսկ 14 տարեկանների հետ արդեն կարելի է խոսել իրականության եւ պոռնոգրաֆիայի միջեւ տարբերության մասին:
Այս թեզիսն այն մասին է, որ ոչ բոլոր պոռնոգրաֆիան է վատ: Ծնողներն առանց այդ էլ վախեցած են հեռանկարից, որ իրենց երեխաներին դպրոցներում պատմելու են սեքսի եւ պոռնոգրաֆիայի մասին, իսկ նման մոտեցումը կարող է «կրակի հետ խաղ լինել», գրում է  պարբերականը, հայտնում է «The Telegraph»-ը:
Դատելով ամեն ինչից, քննադատներին տպավորել են հատկապես ուսուցողական նյութերը: Դրանց մեջ պոռնոմիֆերի մասին զվարճալի տեսանյութեր կան: Օրինակ, պատմվում է, թե ինչու տղամարդը չպետք է բարդույթավորվի իր առնանդամի չափերից, համամետություն է անցկացվում պոռնոաստղերի եւ իրական կյանքում հանդիպող  աղջիկների միջեւ եւ բացատրվում է, որ էկրանի վրա տեսածն ավելի լավ է իսկական ընկերուհու հետ չկիրառել:
Համեմատական վերլուծությունն ավարտվում է  հետեւյալ խոսքերով. «Սեքսը զիլ բան է: Պոռնոգրաֆիան նույնպես կարող է զիլ լինել: Խնդիրներն առաջանում են այն ժամանակ, երբ պոռնոյում ներկայացված սեքսը սկսում են կիրառել իրական կյանքում: Սակայն եթե դուք կարողանք տարբերել իրականությունն ու երեւակայականը,  ամենայն հավանականությամբ, ավելի մեծ բավականություն կստանաք թե մեկից, թե մյուսից»:

Британские учителя проходят проверку на прочность новой образовательной инициативой - предстоящим введением курса сексуального воспитания для школьников. Красочный журнал о сексуальном воспитании выпустили эксперты из детской благотворительной ассоциации. Главным образом педагоги должны учесть, что эротическое кино может нравиться: «Порнография очень разнообразная, и не обязательно она "вся плохая"».
Эксперты предложили возрастную градацию для школьников. Младшим нужно рассказывать, чем отличаются мальчики от девочек. Более взрослым - пояснить, что мускулатура и тонкие талии знаменитостей у обычных людей редко встречаются. С 14-летними можно уже без купюр говорить о разнице между реальностью и порнографией.
Этот тезис о том, что не вся порнография плоха, привлек внимание The Telegraph. Родители и так напуганы перспективой, что их детям будут рассказывать в школе о сексе и порнографии, а столь раскрепощенный подход - это «игра с огнем», пишет издание.
Судя по всему, критиков особо впечатлили образовательные материалы. Среди них есть статья о порномифах с забавным видео, пишет NEWSru.com. В нем рассказывается, почему мужчинам не нужно комплексовать по поводу размера своего пениса, проводится сравнение между порнозвездами и теми девушками, которых можно встретить в реальной жизни, и объясняется, что из увиденного на экране лучше не повторять с настоящей подругой.
Заканчивается сравнительный анализ словами: «Секс - это круто. И порнография может быть крутой. Проблемы начинаются тогда, когда секс в порно начинают принимать за реальность. Но если вы будете разделять фантазию и реальность, скорее всего, вы будете получать больше удовольствия и от того, и от другого».