Motorola-ն  ներկայացրել է շատ հետաքրքիր Android-սմարթֆոն Moto G-ն, որի գլխավոր առավելությունը գինն է: Moto G-ի արժեքն ԱՄՆ-ում 180 դոլար է՝ առանց հավելյալ պայմանագրային համաձայնագրերի (200 դոլար՝ 16 Գբ-անոց տարբերակը):
Սարքի բնութագիրը. 4,5 դյույմանոց էկրան՝ 1280x720 թողունակությամբ, Android 4.3, քառամիջուկ Qualcomm Snapdragon 400 պրոցեսոր՝  1,2 գՀց հաճախականությամբ, 8 գբ հիշողության կրիչ, 5-մպ տեսախցիկ՝  LED լուսարձակով:
Գունային բազմազանությունը մեծ է՝ 19 մլն գույն:
Moto G-ն, ինչպես խոստանում է արտադրողը, կունենա Android 4.4 KitKat-ի աջակցություն կունենա 2014թ. հունվարին:
Սարքի չափսերն են՝ 129,9 x 65,9 x 6-11,6 մմ (կորացած  կորպուս), այն ունի 143 գ քաշ, հայտնում է 3DNews-ը:
«Սիտիլնիկ»-ը հայտնում է, որ Moto G-ն SD քարտի տեղ չունի: Դրանով Google-ը նորույթի օգտվողներին կստիպի օգտվել ֆիրմային համացանցային ծառայություններից:

Motorola представила весьма интересный Android-смартфон Moto G, главное преимущество которого – цена. Стоимость Moto G составляет в США всего $180 без дополнительных контрактных соглашений ($200 за 16-Гбайт версию).
Характеристики аппарата: 4,5-дюймовый экран с разрешением 1280x720, Android 4.3, 4-ядерный процессор Qualcomm Snapdragon 400 с частотой 1,2 ГГц, 8 Гбайт флеш-памяти и 5-Мп камера с LED-вспышкой.
По-прежнему весьма велик выбор цветов - 19, причем доступны также сменные задние крышки семи цветов.
Moto G, как обещает производитель, получит поддержку Android 4.4 KitKat в январе 2014 года.
Размеры устройства составляют 129,9 x 65,9 x 6-11,6 мм (изогнутый корпус) при весе 143 грамма, сообщает 3DNews.
Как передает «Ситилинк», в аппарате Moto G отсутствует слот для SD-карт. Тем самым Google вынудит большинство владельцев новинки воспользоваться фирменными интернет-сервисами. Тем более, что первые два года облачным хранилищем Google Drive ёмкостью 50 Гб можно будет пользоваться бесплатно.