Կազանի օդանավակայանում Boing 737 ուղեւորատար օդանավի վթարի վայրը ուսումնասիրելուց հետո, փորձագետները եկել են այն եզրակացության, որ այն ուղղահայաց վայրէջք է կատարել ու մխրճվել գետնի մեջ:
«Օդանավի գրեթե կեսը հողի մեջ է հայտնվել: Կիսավնասված տուրբինները մեխվել են հողին, իսկ թեւերի բեկորները իդեալական ուղղահայց տպավորություն են ստեղծել»,- Life News-ին է պատմել իրավապահների աղբյուրը: Ընդ որում, փորձագետների խոսքով, օդանավի պոչը պայթյունից հետո լիովին ոչնչացվել է, իսկ բեկորները ընկել են երկուս ու կես կմ հեռավորության վրա:
Տեղանքի առաջնային զննության ընթացքում հայտնաբերել հաջողված զոհերի մարմինների մնացորդները արդեն դիահերձարանում են, սակայն մի քանի զոհերի դեռեւս չի հաջողվել հայտնբերել:
Հիշեցնենք, որ Կազանում Boing 737 օդանավի վթարը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 17-ի երեկոյան: Վթարի զոհ է դարձել 50 մարդ:

Изучив место крушения пассажирского самолета Boing 737 в аэропорту Казани, эксперты пришли к выводу, что авиалайнер совершил падение в положении вертикального штопора.
«Практически половина самолета оказалась в почве, - рассказал Life News источник в правоохранительных органах. - Полуразрушенные турбины упирались в грунт, а фрагменты крыльев создавали впечатление идеально вертикального положения». При этом, по словам экспертов, хвост самолета после взрыва разрушился полностью, а куски разорванного в клочья фюзеляжа усыпали землю в радиусе двух с половиной километров.
Фрагменты тел погибших, которые удалось обнаружить при первичном осмотре места происшествия, уже находятся в морге, однако несколько жертв катастрофы, включая пассажиров бизнес-класса и двоих летчиков, до сих пор отыскать не удалось - вместе с половиной салона судна погибшие оказались под землей.
Напомним, крушение самолета Boing 737 произошло в Казани около половины восьмого вечером 17 ноября. Жертвами крушения лайнера стали 50 человек, находившихся на борту лайнера.