Ավստրալիայի Մաունթ-Այզա քաղաքի բնակիչները օձի եւ  կոկորդիլոսի միջեւ կենաց ու մահու պայքարի ականատես են դարձել Քվինսլենդ լճի ափին:
Որքան էլ տարօրինակ է, հաջողությունը ժպտացել է օձին, որը խեղդել է հակառակորդին եւ կերել:
Վտանգավոր պայքարը նկարահանել է տեղի բնակչուհի Տիֆանի Կորլիսը, որը բնության գրկում նախաճաշում էր: Կադրերում երեւում է, թե ինչպես է հսկա օձը հարձակվում ակնհայտ ավելի թույլ, բայց ոչ պակաս ատամնավոր հակառակորդի վրա: Կոկորդիլոսի մարմնի երկարությունն ընդամենը մեկ մետր է: Ագրեսիվ պիթոնը մարմնով օղակում է հակառակորդի մարմինը եւ հաշված րոպեներում խեղդում, հայտնում է «Ռոսիա 24»-ը՝ վկայակոչելով Guardian-ը:
Կոկորդիլոսին ուտելուց հետո պիթոնը մի քանի ժամ անշարժ պառկել է խոտերի մեջ: Ըստ ականատես կնոջ՝ ուշադիր նայելու դեպքում նրա փորում կարելի էր  նկատել կոկորդիլոսի վերջույթների ուրվագիծը:

Жители австралийского города Маунт-Айза стали свидетелями смертельной схватки, произошедшей между змеей и крокодилом на побережье озера Квинсленд. Как ни странно, удача оказалась не на стороне аллигатора. Змея задушила противника и съела его труп.
Снять опасную схватку смогла местная жительница Тиффани Корлис, которая завтракала на природе. На сделанных ею кадрах видно, как гигантская змея нападает на явно более слабого, хоть и не менее зубастого противника. Длина тела погибшего аллигатора составляла всего метр. Агрессивный питон обвил своим телом противника и за считаные минуты задушил его насмерть, сообщает «Россия 24»  со ссылкой на Guardian.
Как отмечается, пообедав крокодилом, питон несколько часов неподвижно лежал в траве, переваривая пищу. По словам женщины, если присмотреться, в его животе можно было различить очертания проглоченных конечностей противника.