Լոռու մարզում տեղացած առատ ձյունը մարտի 30-ին առանց էլեկտարականության է թողել մարզի մի մասը: NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ հոսանքազրկվել են Ստեփանավան, Սպիտակ, Ալավերդի եւ Վանաձոր քաղաքների մի շարք թաղամասեր, որտեղ կատարվում են վթարավերականգնողական աշխատանքներ:
Առատ ձյան հետեւանքով դժվարանցանելի են Սպիտակի ոլորանները, Վանաձոր-Դիլիջան ավտոմայրուղին, իսկ Ալավերդի-Վրաստան միջպետական նշանակության ճանապարհի 7-րդ կիլոմետրում առավոտյան տեղի ունեցած սողանքի պատճառով ավտոճանապարհը դարձել է ոչ երթեւեկելի:

Обильный снегопад на севере Армении 30 марта оставил без электричества часть Лорийской области.
Корреспондент Новости Армении- NEWS.am сообщает, что обесточены ряд кварталов в городах Степанаван, Алаверди и Ванадзор, где ведутся аварийно-восстановительные работы.
Из-за обильного снегопада труднопроходимы повороты Спитака, автомагистраль Ванадзор-Дилижан, а на 7- ом километре трассы межгосударственного значения Алаверди-Грузия вследствие случившегося утром оползня автомагистраль стала непроходимой.
Напомним, что 29 марта на Армению обрушился холодный циклон, который принес с собой резкое похолодание и обильные осадки. 30 марта непогода спровоцировала блэкаут в ряде областей страны и коллапс на дорогах. Жителям республики рекомендуется не покидать дома без крайней необходимости.