Կանադացի Քորի Վադենն ամբողջ տարին գումար է կուտակել, որպեսզի մորն անակնկալ մատուցի. ավտոմեքենա, որի մասին կինը երազել է ամբողջ կյանքում:
Նվերի առիթով մոր հրճվանքը ցուցադրող հոլովակը երկու օրվա ընթացքում շուրջ 3.5 մլն դիտում է ունեցել:
Այդ օրը Քորին խնդրել է մորն իր հետ փողոց դուրս գալ՝ իբր փաստագրական ֆիլմ նկարահանելու համար: Աստիճաններին նրանք կանգ են առել եւ նա ասել է. «Մինչ դուրս գանք, ուզում եմ քեզ ինչ-որ բան տալ: Ահա: Սա նամակ է, որը քեզ այսօր փոստով են ուղարկել»:
Բացելով ծրարը՝ մայրը չի զսպել հույզերը, երբ տեսել է բանալիներն ու ավտոմեքենայի լուսանկարը: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Այնուհետեւ նրանք փողոց են դուրս եկել, որին հաջորդել է մոր բուռն հրճվանքը: Նա նստել է տան մոտ կայանված իր նոր «1973 Saab 99 EMS»-ի ղեկին, որը կայանված էր տան մոտ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Кори Вадден из Канады копил деньги целый год, чтобы преподнести своей матери сюрприз – машину, о которой она мечтала всю жизнь.
Видео, на котором его мама радуется подарку, набрало за два дня почти 3,5 миллиона просмотров.
В тот день Кори попросил маму выйти с ним на улицу, как будто ему нужно было снять документальное кино. На лестнице они остановились, и он сказал: «Перед тем, как мы выйдем, я хочу тебе отдать кое-что. Вот. Это письмо, которое пришло тебе сегодня по почте».
Открыв конверт, мама не сдержала эмоций, увидев там ключи и фотографию машины.
Затем они вышли на улицу, после чего последовали еще более бурные эмоции от мамы, которая тут же села в свой новенький 1973 Saab 99 EMS, припаркованный у дома, сообщает РИА Новости