Ամերիկյան Նյու Մեքսիկո նահանգի Էսպանյոլա քաղաքի ոստիկանության աշխատակիցները բախվել են անբացատրելի իրողության հետ: Տեսախցիկը գրանցել է տարօրինակ կիսաթափանցիկ պատկեր, որը զբոսնել է ոստիկանական բաժանմունքի մոտակայքում:
Խուզարկու Կարլ Ռոմերոն դիտել է ոստիականական բաժանմունքի շինության արտաքին վերահսկման տեսախցիկների ձայնագրությունները, երբ դրանցից մեկում կիսաթափանցիկ պատկեր է տեսել, «ՆՏՎ»-ն մեջբերում է «The Independent»-ում հրապարակված հոդվածը:
Էակը ոտքեր ուներ, այն ազատ անցնում էր դարպասի միջով: «Սկզբում կարծեցի, թե ճանճ է կամ թիթեռ, հետո տեսա, որ էակը մարդու է նման, սակայն մարդ չէ: Դա ուրվական էր»,- հայտարարել է Ռոմերոն:
Ռոմերոյի գործընկերների խոսքով՝ բաժանմունքում ոչ ոք երբեք չի մահացել, սակայն շինությունը գտնվում է հին գերեզմանոցի շրջանում:

Сотрудники полиции городка Эспаньола в американском штате Нью-Мексико столкнулись необъяснимым явлением. В поле зрения камеры наблюдения попала странная полупрозрачная фигура, разгуливающая рядом с полицейским участком.
Детектив Карл Ромеро просматривал видео с камер наружного наблюдения со здания полицейского участка, когда увидел на одной из записей странную полупрозрачную фигуру, цитирует НТВ статью в The Independent.
У существа оказались ноги, и оно свободно проходило сквозь ограду и ворота. «Cначала я думал, что это муха или мотылек, затем я увидел, что существо выглядело как человек, но это не человек. Это призрак», - заявил Ромеро.
По словам коллег Ромеро, в участке никто никогда не умирал, но само здание расположено в районе древнего захоронения.