Սերգեյ Փարաջանովի աշխարհահռչակ «Նռան գույնը» ֆիլմի թվային տարբերակը ցուցադրվելու է Լոնդոնի կինոփառատոնի շրջանակում: Ըստ Guardian-ի, ցուցադրությունը կայանալու է այս շաբաթ:
Ժապավենի վերականգնված տարբերակը ներկայացնելով Տորոնտոյի կինափառատոնում՝ Մարտին Սկորսեզեն նշել է, որ հանդիսատեսը կտեսնի կերպարներ, որոնք հազիվ թե նման են որեւէ բանի, որոնք արդեն եղել են կինոյի պատմության մեջ:
Պարբերականը նաեւ հիշեցնում է, որ վերջերս քննադատները բրիտանական Sight & Soun ամսագրի կազմակերպած քվեարկության արդյունքում ֆիլմն ընդգրկել են պատմությանը հայտնի 84 մեծագույն ֆիլմերի ցանկում:

A digitally restored version of Armenian director Sergei Parajanov’s world-renowned “Color of Pomegranates” will be screened at the London film festival 2014 this week, The Guardian daily reported.
When Martin Scorsese introduced the newly restored version of this movie at the Toronto film festival in September, he told the audience they were going to witness images and visions “pretty much unlike anything in cinema history.”
The daily also recalled that “Color of Pomegranates” was voted 84th best of all-time in the most recent Sight & Sound magazine greatest movies poll.